Excentrické ovládání – ovládání dřezu na dálku

Excentrické ovládání je moderní doplněk, který usnadňuje ovládání výpusti dřezu. U dražších dřezů je dnes excentr už samozřejmostí a stal se praktickým doplňkem podobně jako například drtič odpadu nebo dávkovač saponátu. Pokud excentr není součástí balení vašeho dřezu, můžete si ho bez problémů dokoupit za 500 Kč.

Jak excentrické ovládání funguje?

Excentrické ovládání je zařízení, ve kterém je sítko výpusti lankem propojené s otočným ovladačem nebo táhlem umístěným na okraji dřezu. Díky tomuto mechanismu nemusíte sahat do špinavé nebo mastné vody a hledat na dně špunt či sítko, stačí pouze zmáčknout táhlo a sítko na výpusti se samo nadzvedne a umožní tak průtok vody. Se dřezem tedy manipulujete suchou rukou.

Lze excentrické ovládání pořídit ke každému dřezu?

Excentrické ovládání můžete nainstalovat do každého materiálu – tedy jak do granitu, tak do nerezu či kompozitu. Při výběru dřezu ale mějte na paměti, že excentr je možné instalovat pouze do dřezů s širokou výpustí o rozměru 92 milimetrů s označením 3,5 nebo 3½, při výběru proto tento faktor nezapomeňte zohlednit. Otvory na otočný ovladač nebo táhlo mají standardní rozměr 35 mm, a pokud je do dřezu nevyvrtal přímo výrobce, dají se jednoduše prorazit přímo na místě. Tuto informaci si ale u výrobce vždy ověřte, někteří k manipulaci se dřezy využívají pouze své vlastní proškolené pracovníky.

Součástí balení mého dřezu je excentr, ale já ho nevyužiji. Co mohu dělat?

Pokud jste si koupili dřez, jehož součástí je excentrické ovládání, ale vy ho nechcete, můžete do otvoru místo něj nainstalovat dávkovač saponátu. Tento doplněk dnes nabývá na oblíbenosti právě kvůli své velké přídavné hodnotě v designu kuchyně. I ten nejkrásnější designový dřez ztratí své kouzlo, pokud na něj postavíte plastovou lahev od saponátu. Integrované dávkovače saponátu lze pořídit v rozmezí od 500 Kč až do několika tisíc. Vyrábí se v několika elegantních provedeních – v chromu, nerezu, niklu a titanu.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N