1. InHaus.cz
  2. Dům a okolí domu
  3. Veranda

Veranda - fotogalerie inspirace

Veranda je zastřešená, prosklená nebo otevřená část bytu, domu, chaty nebo chalupy obvykle ve formě přístavby nebo okrajové části stavby. Nejčastěji se vyskytuje u objektů, které jsou určeny pro odpočinek, relaxaci a rekreaci osob, jako jsou rekreační chalupy, chaty či horské boudy. veranda, fotogalerie verandy, verandy pro inspiraci


S M L


Veranda nemusí sloužit jenom jako vstupní komunikace do domu

Především starší rodinné domy a rekreační chalupy nejen v horských oblastech disponují takzvanými verandami, které už dávno neslouží pouze k odkládání kabátů a bot. Veranda bývá většinou úzká a podlouhlá, a proto se lidé ani nesnaží nijak experimentovat s nábytkem a vybaví ji jen věšákem a botníkem, nicméně přechod mezi exteriérem a interiérem může mít mnohem bohatší využití. 

Verandy se za posledních dvacet let výrazně změnily. V moderních staveních představují příjemný obytný kout. Značná část místnosti bývá prosklená, aby do ní proudilo co nejvíce přirozeného světla. Střecha zase chrání před ostrými slunečními paprsky a nepřízní počasí. Ale na rozdíl od terasy bývá veranda obehnána zdmi, a tak udržuje přijatelnou teplotu, která vybízí k relaxaci i v zimním období.

Veranda jako odpočinková místnost

Veranda může plně nahradit terasu, protože i z menšího prostoru se dá bez problémů udělat posezení. Občas stačí pouze malý stoleček a dvě křesílka, kde si každý den vychutnáte šálek dobré kávy při pohledu na přírodu z okna. Pokud však veranda je natolik malá, že se na ni sotva vejde botník, zvolte alespoň moderní věšáky, botník a zrcadlo. Přece jen při odchodu z domu se na sebe rádi podíváte, jak vypadáte. 

Větší verandu může zdobit posezení, klidně sáhněte po ratanovém nábytku, který se momentálně dává na zahrady a terasy. Případně se dá veranda využít i jako jídelní kout. Fantazii se meze nekladou. 

Veranda jako zimní zahrada

Verandu můžete proměnit i v zimní zahradu. Stačí ji vybavit poličkami, na které naaranžujete všechny vaše oblíbené rostliny. V zimních měsících budete sledovat sníh padající za okny, a přitom si budete užívat nádherné zeleně. Případně se dá z prostoru vykouzlit výstava vašich sbírek, například pokud sbíráte nějaké sošky, medaile, trofeje a podobně. 

Otevřená veranda

V neposlední řadě může být veranda otevřená, ale v takovém případě už plní částečně funkci jako terasa. U některých objektů veranda plynule přechází právě v terasu či pergolu. Veletrh DŘEVOSTAVBY  2018 – nekompromisně s dobou + soutěž

Veletrh DŘEVOSTAVBY  2018 – nekompromisně s dobou + soutěž

13. mezinárodní Veletrh DŘEVOSTAVBY 2018 se uskuteční ve dnech 1. – 4. 2. 2018 v areálu Výstaviště Praha – Holešovice

Bydlení v Beskydech

Bydlení v Beskydech

Přemítáte, že začnete na víkendy jezdit do Beskyd? A nechtěli byste bydlet v lůně hor v apartmánu s vysokými standardy, rozličnými sportovními možnostmi a skvělým spa a wellness?

Radost z módy. Skvělé oblečení na Givo.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS