Nedostatek místa ve vaší kuchyni? Jsou řešením kuchyňské ostrůvky?

Asi mi dáte za pravdu, že kuchyně je nejdůležitějším obytným prostorem domácnosti. Nezáleží ani tolik na její velikosti jako na vhodném uspořádání a velikosti pracovní plochy. V poslední době se velmi populárními stávají kuchyňské ostrůvky, které mohou plnit několik důležitých funkcí najednou.

V ideálním případě navrhujeme kuchyňský ostrůvek spolu s celou novou kuchyní. Kuchyňský ostrůvek může sloužit jako odkládací místo, ale také jako plnohodnotná část kuchyňské linky. Často je zde umístěn kuchyňský dřez, varná deska či sporák. Nad ostrůvek je přivedena digestoř a osvětlení. Mnohdy bývá také prodloužen o jídelní část se sezením. 

Umístění kuchyňského ostrůvku do již zařízené kuchyně je složitější a často vyžaduje konzultaci bytového designera či architekta. V případě, že chceme mít multifunkční kuchyňský ostrůvek ( přivést do něho vodu, elektřinu, plyn apod.), musíme počítat i s nákladnějšími stavebními úpravami. Kuchyňský ostrůvek by měl být dostatečně velký a měla by být  dodržena patřičná vzdálenost od kuchyňské linky. Ideální je vzdálenost 120 cm, při které můžete pohodlně otevírat kuchyňská dvířka nebo myčku a zároveň kolem projít.

 

 

Tento kuchyňský ostrůvek je zděný, barva zdiva báječně ladí s barvami kuchyně a obkladen pod horními skříňkami. Kuchyně působí velmi útulně.

 

V této kuchyni plní kuchyňský ostrůvek hned několik fukcí. Disponuje dostatečnou pracovní plochou, je zde umístěna trouba, dřez, úložné prostory, ale součásně také funguje jako barový pult. 

 

 

Barevné provedení tohoto kuchyňského ostrůvku velmi dobře vyniká v bílé kuchyni. Ostrůvek skýtá dostatek pracovní plochy, která se dá ještě zvětšit důmyslným vysunutím jeho části. 

 

Romanticky laděný prostor kuchyně dokresluje otevřený kuchyňský ostrůvek. Otevřený úložný prostor umožňuje skladování různých dekoračních předmětů a celkově působí velmi vzdušným dojmem.

 

Že kuchyňský ostrůvek může být multifunkční dokládá i tato fotografie. Jeho součástí je nejen varná deska, ale také chladící box na zeleninu.

 

Velmi pěkné řešení kuchyňského ostrůvku u minimalistické kuchyně. Dřevěná pracovní deska ostrůvku a dřevěná podlaha dodávají prostoru na útulnosti a zároveň podtrhují jednoduchou linii a čístotu provedení.

 

Tento kuchyňský ostrůvek zaujme nejen barevným provedením, ale i svým tvarem. 

 

Designová lahůdka pro vyznavače moderního stylu. 

 

Velkoryse řešený kuchyňský ostrůvek této designové kuchyně v kontrastu s fasinujícím výhledem.

 

Moderní provedení, stylová čistota, dostatek úložných prostor, pracovní část přechází naprosto dokonale v část jídelní. Skvělé barevné provedení.

 

Pokud jste milovníky Středomoří, nechte se inspirovat tímto provedením kuchyně. Spousta nik, ornamentů, dekoračních předmětů - pro někoho přezdobeno, pro jiného zabydleno a útulno.

 

Kuchyňský ostrůvek našel své místo i ve stylově zařízené kuchyni venkovského stavení. 

 

Venkovskou atmosférou dýchá i tato kuchyně. Kuchyňský ostrůvek, stejně jako i část kuchyňské linky, byl postaven z cihel. 

 

Součástí tohoto kuchyňského ostrůvku je malá vinotéka. Ostrůvek nabízí nejen dostatek pracovní plochy, ale i příjemnou jídelní část.

Další fotografie plné inspirace najdete v sekci Kuchyňské ostrůvky

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N