Tipy na ukládání věcí v kuchyni

V kuchyni upotřebíme velkou spoustu věcí. Na každou činnost existují moderní vychytávky, takže milovníci vaření mohou pořád přikupovat. Pak tu máme sady talířů, hrnců, příborů, sklenic… ty se najdou v každé kuchyni. A to rozhodně není vše. Kam s tím?

Protože ani vaše kuchyně není zřejmě nafukovací, doporučujeme ji zorganizovat a opatřit množstvím úložného prostoru. Přinášíme vám tipy na to, jak v ní chytře ukládat věci.

Vše po ruce a logicky uspořádáno

Úložný prostor v kuchyni by měl být dobře přístupný a logicky zorganizovaný. Při vaření nezbývá čas pořád něco hledat. V kuchyni by neměly být zbytečnosti, které patří jinam. Určitě je lepší kombinace uzavřených i otevřených skříněk, než pouze jeden typ. Uvažujte, jak často budete věci používat a v jaké posloupnosti. 

  • V kuchyni se upotřebí jak vestavěný, tak i volný nábytek. Užitečný může být drobný nábytek na kolečkách, který posunete podle potřeby. 
  • Máte prostor na kuchyňský ostrůvek? Dobře pro vás. Kuchyně bude hned vzdušnější a do skříněk ostrůvku se vejde spousta nezbytností. Ostrůvek využijete pro varnou desku, jako pracovní plochu i ke stolování.
  • Zbylo vám trochu nevyužitého místa? Úzká vysoká skříň nebo dlouhá táhlá police u stropu také skvěle poslouží. Nahoru ale neukládejte to, po čem saháte často. V malých kuchyních bývá nutné kuchyni naplánovat pečlivě od podlahy až ke stropu a zužitkovat každý centimetr. 
  • Poličky rozmanitých výšek umožní uskladnit různě velké věci. 
  • Bonami.cz: Bílý držák sklenic pod polici Yamazaki ToscaNa očích a neuzavřené ve skříňkách můžeme mít nádobí, které používáme denně – hrnečky, talíře, naběračku, pánev …Dají se třeba zavěsit. Poslouží dřevěná či ocelová tyč s nerezovými háky. Pro talíře je dobrý rošt nad dřezem. Skleničky se budou vyjímat na stojanu pod policí:
  • Do skříněk umístěte koše nebo zásuvky, abyste prostor ideálně zužitkovali. Eliminujte otevírací hluboké skříňky ve spodní části linky, kam se musíte ohýbat a šátrat někam dozadu. Kritickým místem jsou rohy, někdy zbytečně prázdné. Jak tuto situaci vyřešit? Výsuvným nebo otočným systém s členitým vnitřkem. 
  • Místo zděné spíže se dnes realizují potravinové skříně. Pro lepší cirkulaci vzduchu poslouží žaluziová dvířka. Součástí těchto skříní jsou drátěné systémy, otočné výsuvy a skryté police. Chybět nesmí rozdělovníky, držáky, rastry a další pomocníci.
  • Máte myčku, ale občas určitě nějaké nádobí umyjete v ruce. Pak se vám bude hodit skládací odkapávač. 

4home.cz: Skládací odkapávač na nádobí, černáalza.cz: Simplehuman Odkapávač na nádobí Compact, bílý plastBonami.cz: Odkapávač na nádobí Antic Line

Kam dál:

Autor: Magdalena VaškováNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N