Dřevo v koupelně

Časy, kdy dřevo v koupelně bylo velké tabu jsou pryč. V dnešní době víme o údržbě dřeva mnohem více. Dováží se k nám tropické dřevo, které lépe snáší vlhkost. Kdo milluje dřevo, může mít prakticky celou koupelnu ze dřeva.

Při plánování dřevěné koupelny je nutné se zaměřit na 3 důležité aspekty:

  1. Jaké dřevo použijeme

    Dřevo vhodné do vlhkého prostředí je takové, které absorbuje minimum vody. Jde především o tropické dřeviny, z domácích lze využít například dub nebo akát. Vhodné jsou speciální dýhy, které obsahují nenasákavou dřevotřísku a jsou vyráběné přímo do vlhkého prostředí. Nevýhodou jsou gumové či plastové prvky chránící pronikání vlhkosti na hranách. 

  2. Jakým způsobem bude umístěno
    Jakékoli dřevo v koupelně samozřejně vlhne a je proto důležité, aby bylo dostatečně odvětrávané. Obklady i skříňky nemohou být umístěny přímo na zdi, musí za nimi proudit vzduch. Proto je lepší svěřit montáž odborné firmě. Celá koupelna musí být dobře odvětrána. Ideální je přirozené větrání oknem, které použijeme jako intenzivní odvětrání. Měla by mít i nucený odtah, který zajišťuje dlouhodobé odvětrání vlhkosti. V dřevěné koupelně by se nemělo sušit prádlo.  

  3. Jak bude ochráněno
    Dřevo je třeba impregnovat a lakovat každých pár let. Drobné prasklinky je třeba zacelovat. Nátěrové hmoty na dřevo prošly revolučním vývojem. 

Přinášíme vám několik inspirujících fotografií.

 

 

 

 

 

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N