Protipožární dveře – pro bezpečnější domov

Protipožární dveře se používají tam, kde je nutné zajistit speciální protipožární ochranu interiéru. Instalace protipožárních dveří je často vyžadována zákonnou legislativou a bezpečnostními stavebními předpisy, ale určitě se vyplatí jejich instalace pro zvýšení bezpečnosti rodinného bydlení. Vlastnosti protipožárních dveří jsou garantovány certifikáty, které v oblasti protipožárních vlastností dokládají jejich 100% funkčnost.

Na trhu jsou dostupné 3 bezpečnostní třídy interiérových protipožárních dveří

Základní interiérové protipožární dveře dokážou zabránit šíření ohně v případě požáru. Jsou určené pro instalaci do místností s kotlem na tuhá paliva. Je možné využít je také jako vchodové dveře do bytu, například v paneláku. Pokud na protipožární dveře jako doplněk  nainstalujete zámek s tzv. panikovou funkcí, který umožňuje otevření zevnitř bez klíče, zvýšíte tím výrazně bezpečnost bytu či domu.

Protipožární dveře se vyrábí buď s požární odolností 30 minut, anebo také s odolností 45 minut.

Interiérové dveře požárně odolné bezpečnostní třídy 2 se obvykle instalují na místa, kde stavební normy požadují protipožární uzávěr. Tyto vnitřní vchodové dveře mnohem lépe chrání byt či dům před nebezpečím. Pro tuto ochranu se využívá také pětibodový bezpečnostní zámek a instalace speciálních bezpečnostních pantů s ochrannými trny proti vysazení. Tento typ dveří je současně obranou před vniknutím cizích osob do objektu.

Požární odolnost protipožárních dveří bezpečnostní třídy 2 je 30 minut.

Interiérové dveře požárně odolné bezpečnostní třídy 3 se používají v interiérech, kde je podle norem požadován protipožární uzávěr vyššího stupně. U tohoto typu dveří je kromě protipožárních vlastností kladen zvýšený důraz na zabránění vniknutí cizích osob do objektu. Tyto interiérové vchodové dveře tak mnohem lépe chrání byt před nebezpečím. Bezpečnost dveří je zajištěna pětibodovým bezpečnostním zámkem a instalací bezpečnostních trnů, které brání snaze o vysazení dveří. Dveře požárně bezpečnostní třídy 3 se od dveří požárně bezpečnostní třídy 2 liší použitím zpevněného rámu dveří, tloušťkou dveří 44 mm, instalací 3-dílných pantů s integrovaným trnem proti vysazení a instalací do speciální kovové zárubně, která je při montáži vylita betonem.

Požární odolnost protipožárních dveří bezpečnostní třídy 3 je 30 minut.

Autor: SOLODOOR a.s.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS