Akvária s medúzami - dokonalá relaxace a skvělý interiérový doplněk

Přejete si vytvořit místo přímo dokonalé k relaxování? Místo, které vás nabije energií pokaždé, když se budete cítit unaveni? Akvárium s medúzami je nejen skvělý relaxační, ale i designový doplněk. Speciálně navržená designová akvária pro medúzy zapadnou téměř do každého moderního interiéru.

Tento trend k nám příchází z Ameriky a Asie, kde medúzy sklízejí velký obdiv již několit let. Akvária s medúzami si lidé pořizují do domácností jako ,,domáci mazlíčky“, designový doplňek a také jako relaxační prostředek, jelikož pohled na nasvícené vznášející se medúzy je opravdu uklidňující. Ve světě se s medúzami můžeme ještě setkat v různých medúzáriích, hotelech, restauracích a obchodních centrech, kteří také využívají půvabu a kouzla medúz k oslnění svých hostů.

Terapie medúzami

Zajmavostí je, že se v asijských zemích, jako například v Japonsku, stává trendem takzvaná terapie medúzami, která spočívá v audio-vizuálním léčení (pustí se meditační hudba a lidé přitom pozorují nasvícené a vznášející se medúzy). Tato terapie blahodárně působí na negativní důsledky dnešního hektického životního stylu.

O medúzách

Nejvíce rozšířeným druhem medúz, který se chová v akváriu je Aurelia Aurita neboli Měsíční medúza. Měsíční medúzy žijí v přírodě ve velkých skupinách a jejich hlavním poznávacím znakem jsou 4 kolečka uprostřed, která vypadají jako měsíc v úplňku. Živí se drobnými mořskými živočichy, které uloví pomocí chapadel, jenž jsou pro tyto živočichy jedovatá. Pro lidi jsou tyto medúzy zcela neškodné, jelikož jed do lidského těla přes kůži nepronikne. Měsíční medúzy dorůstají různých velikostí a velikostně se přizpůsobují akváriu. Mohou dorůst 5 cm až 40 cm. Ve volné přírodě se díky přirozeným predátorům dožívají více než půl roku, ovšem v zajetí se díky neexistenci těchto predátorů dožívají okolo 1 roku.

Jak se starat o medúzy?

Jednou denně se musí medúzky nakrmit, dále je zapotřebí hlídat a testovat kvalitu vody a v případě blížícího se znečištění vyměnit 10 - 25 % vody. Více informací k chovu medúz získáte na stránkách: http://design-meduzy.cz/o-meduzach

Kde si mohu akvárium i medúzy zakoupit?

V internetovém obchodě www.design-meduzy.cz si můžete vybrat, jak ze široké nabídky akvárií, tak i z více druhů medúz, dále zde naleznete veškeré příslušenství potřebné k chovu medúz a odborné informace týkající se medúz a chovu.

Přijďte se podívat na medúzy osobně na: Libušská21/168, Praha4 - Libuš (prohlídka možná kdykoli po dohodě       +420 777 820 495, info@design-meduzy.cz)

           

Autor: DesignjellyfishNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS