Moderní dům na venkově

Mladí klienti nás oslovili s přáním vybudovat moderní dvoupodlažní dům s velkým obytným prostorem otevřeným do krovu, dostatkem úložného prostoru, krbovými kamny a finskou saunou.

Lokalita byla klienty předem dána. Jednalo se o dvojici pozemků na okraji obce s krásným výhledem na les. Asymetrickým řešením sedlové střechy vznikla na jihozápadní straně částečně krytá terasa. Celoprosklená jihozápadní fasáda s výrazným přesahem střechy je hlavním prvkem domu umožňujícím panoramatický výhled z obytného prostoru. Vtažení přírody do domu je ještě umocněno originálním řešením dřevěných bočních stěn a střechy terasy do tvaru nálevky.

Přesah střechy terasy tvoří také přirozené stínění velkoryse prosklených ploch. Ke stínění hlavní části terasy ještě přispívá sluneční plachta. K domu přiléhají krytá parkovací stání pro dvě auta s dostatečně prostorným skladem sportovního a zahradního náčiní.

Moderní vzhled domu dotváří severovýchodní gabionové oplocení s plnými a prázdnými poli prorostlými živým plotem. Doplněná gabionová opěrná stěna pak vyrovnává převýšení terénu u krytého přístřešku.

Materiálově je dům řešen v kombinaci šedé skládané krytiny se světle šedou omítkou, antracitovými rámy dřevohliníkových oken a cedrovým vnějším obkladem. Díky velice konstruktivní spolupráci s klienty vznikl moderní dům ve venkovském prostředí, který bude jistě dobře sloužit svým uživatelům.

Autor: 3K Architects s.r.o.
Lokalita: Lhotka u Hořovic, 2017

Datum realizace: 2017-07-01


Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS