Deset tipů na kovový zahradní nábytek

Kovový nábytek je jakýmsi zahradním evergreenem, byl součástí teras a různých zahradních zákoutí dávno předtím, než se zrodil plast. Celkově působí odlehčeným dojmem, snese celoroční pobyt venku a každé zahradě dodá na originalitě a umocní její atmosféru.

Kovový nábytek je stále velmi vyhledávaným druhem venkovního sezení. Jeho obrovskou výhodou je, že nepodléhá plísním, různým hnilobám a napadení hmyzem jako nábytek dřevěný. Má dlouhou životnost a při správné výrobní povrchové úpravě nepodléhá povětrnostním vlivům.  Kov lze velmi dobře kombinovat s ostatními materiály jako je dřevo, kámen, sklo nebo plast. 

Originál podle vašich představ

Kovový nábytek si můžete nechat vyrobit přímo na míru podle vašich představ a potřeb. Zaplatíte sice více, ale na druhou stranu se stanete majiteli originálních kousků.

Právě takový nábytek si můžete pořídit z dílny Petry Šafářové, která se ráda nechává inspirovat barvami, tvary, kombinacemi materiálů, přírodou, světem kolem nás, architekturou a uměleckými proudy první poloviny minulého století. Její tvorba se vyznačuje maximální kvalitou zpracování, použitím těch nejlepších vstupních materiálů, originalitou, smyslem pro detail a každá její kolekce je naprosto jedinečná.

Moderní design v hliníkovém podání

Hliníkové konstrukce jsou oblíbené především pro svojí lehkost, s nábytkem se velmi dobře manipuluje. Kvalitní hliníkový nábytek díky povrchové úpravě nemění barvu a nepodléhá korozi, u levnějšího nábytku nebývá barevná stálost zachována. Hliník se dobře kombinuje se sklem, plasty i tropickým dřevem. 

Řada CORA - Hliníková kostra čistého jednoduchého tvaru je kombinována s deskami z mimořádně odolného vysokotlakého laminátu (HPL). Nejen barevností v několika odstínech přináší nový styl do všech domácích i veřejných venkovních prostor. Konstrukce z čtvercových hliníkových profilů, sedák, opěradlo i stolovou desku tvoří deska z vysokotlakého laminátu. Stůl může mít variantně desku z kaleného skla. Židle lze stohovat. 

Řada ALVA - výrazný průmyslový hliník v kombinaci s pečlivě opracovanými lamelami z tropického dřeva vytváří nezaměnitelný efekt, který je dostatečně jemný pro každou domácí zahradu i dostatečně přímočarý pro současnou architekturu. Konstrukce je z čtvercových hliníkových profilů. Sedák, opěradlo i stolovou desku tvoří lamely z tropického dřeva. Stůl může mít variantně desky z tropického dřeva a sedák s opěrákem textilii.

Kovová klasika ve středomořskem podání

Jak příjemně čas ubíhá, když sedíte v zahradním nábytku Century a užíváte si dne. Je klidný a uvolněný jako kdysi, ve stoletích bez mobilního stresu a hektického života. Okouzlující řada ve francouzském stylu zimních zahrad s typickými hravými ozdobami a charakteristickými otvory. Deska ze železa s práškovým nástřikem s hladkým lesklým povrchem. 

Toskánský styl pro terasy, zahrady a venkovní posezení - stůl Palazzo je vyrobený v italském stylu, ručně vykládaný keramickou mozaikou v tradičních dekorech. Ideální jako odkládací stolek pro dopolední srkání capuccina nebo odpolední upíjení espressa. K dispozici v dalších variantách.

Hodí se k němu židle a stojan na slunečníky Palazzo. Mimo to je k dispozici také stůl s integrovaným grilem/chladičem lahví. 
 

Praktický skládací nábytek 

Skládací zahradní nábytek je prostě bezkonkurenční.  Chcete sedět v dopoledních a odpoledních hodinách na slunci? Potřebujete prostor pro hraní kroketu? Je vaše kůlna či garáž menší než hangár? 

S nábytkem z řady Parklife provedete jakoukoliv změnu zcela jednoduše - v perfektním a elegantním stylu. Voděodolné kusy nábytku jsou tradičním způsobem vyrobeny z akátového dřeva. S rámem z pozinkované oceli s práškovým nástřikem. K dispozici jsou skládací židle s opěrkami i bez opěrek, lavice, dva stoly, balkonový stolek a skládací příruční stolek. 
 

Hledáte designový kousek pro vaši terasu? 

Řada PREVA - venkovní nábytek vytříbeného stylu vynikající optickou lehkostí a neztrácející nic na odolnosti. Varianty s deskami i lamelami z tropického dřeva. Čisté a promyšlené tvarování umožňuje univerzální použití ve všech prostředích. Konstrukce z ocelových zinkovaných pásovin je opatřena vypalovacím lakem (komaxit). Sedák i opěradlo tvoří desky nebo lamely z tropického dřeva JATOBA.

Řada LIMPIDO - jemná avšak pevná struktura ocelových prutů opisuje tvarově vytříbený profil a vytváří lavičku s opěradlem, bez opěradla, stolek či židli. V každé soukromé zahradě či veřejném parku vynikne téměř nadpřirozený průhledný efekt tohoto nábytku.

Další tisíce fotografií pro vaši inspiraci najdete v kategorii Zahradní nábytek.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS