Jak pečovat o zahradní nábytek

Výběr správného zahradního nábytku nebývá lehký kvůli široké nabídce výrobků. Zahradní nábytek se však liší v materiálu ze kterého je vyrobený, kvalitou a také cenou. Než si objednáte zahradní nábytek, měli byste vědět kolik péče a údržby vyžaduje.

Výběr správného zahradního nábytku nebývá lehký kvůli široké nabídce výrobkůZahradní nábytek se však liší v materiálu ze kterého je vyrobený, kvalitou a také cenou. Než si objednáte zahradní nábytek, měli byste vědět kolik péče a údržby vyžaduje.

Správný výběr materiálu nábytku a pravidelná péče vám může prodloužit jeho životnost a zachovat jeho vzhled. Každý materiál však vyžaduje různou péči, kterou byste měli znát ještě před nákupem zahradního nábytku.

Plastový nábytek

Plastový nábytek vyžaduje minimální údržbu a je levný. K údržbě vám postačí voda s čistícím přípravkem, který není agresivní k plastu a čas od času nábytek utřít. Plastový nábytek má však tu nevýhodu, že postupem času ztrácí svůj původní odstín. Hlavními výhodami plastového nábytku je jeho nízká váha a manipulaci s ním zvládne hravě i starší či slabší osoba.

PROHLÉDNOUT: Zahradní plastové sety Plastové stoly Plastové židle plastová lehátka

                      

 

Hliníkový nábytek

Hliníkový nábytek je relativně levný a prakticky bezúdržbový. jeho údržba spočívá pouze v tom jej jednou za čas omýt vodou a nechat oschnout. Je však potřeba hliníkový nábytek na zimu uklidit aby nebyl vystaven mrazu a vlhkosti. Moderní hliníkový nábytek bývá často kombinován s jinými materiály například s textilem, ratanovým výpletem nebo se dřevem. Tyto materiály vyžadují ale svou specifickou péči a proto je vhodné si přečíst v manuálu o jejich údržbě.

PROHLÉDNOUT: hliníkové stoly, židle a křesla hliníková lehátka

Hliníkový zahradní skládací stůl      zahradní lehátko z hliníku

 

Nábytek z kovu

Ani zahradní nábytek z kovu nevyžaduje přílišnou péči pokud jde o kvalitní nábytek s ochranou proti korozi. Potom obvykle stačí, stejně jako u plastového a hliníkového nábytku jen omýt proudem vody a nechat oschnout. Pokud jde o kovový nábytek s antikorozní úpravou, není jej třeba ani na zimu uklízet do suchých prostor. Dejte si však pozor stejně jako u hliníkového nábytku s jakými materiály je kovový nábytek kombinován.

PROHLÉDNOUT: KOVOVÉ ZAHRADNÍ SETY KOVOVÉ STOLY KOVOVÉ ŽIDLE

kovové zahradní sety kovové zahradní stoly kovové zahradní židle

 

Vyplétaný nábytek

Vyplétaný nábytek se poslední dobou vyrábí především z umělého ratanu, který má mnohem vyšší životnost při zachování přírodního vzhledu. I u tohoto polyratanového nábytku bude při jeho údržbě stačit omytí teplou vodou v kombinaci s neagresivním čistícím přípravkem. Stejně jako u hliníkového nábytku je třeba vyplétaný nábytek na zimu uskladnit aby ho vlhkost a mráz nepoškodili. Pře léto ho však můžete mít venku neustále. Vyplétaný nábytek bývá většinou kvalitní a mívá speciální ochranu proti UV záření.

PROHLÉDNOUT: Zahradní sety z polyratanu polyratanové stoly polyratanové židle polyratanová lehátka

zahradní set z polyratanu zahradní set z umělého ratanu zahradní polyratanová židle

 

Teakový nábytek

Nábytek z teakového dřeva je stále oblíbenější mezi zahradním nábytkem. Hlavním důvodem jsou klesající ceny, které jsou v poslední době mnohem příznivější než dříve. Teakový nábytek je z přírodního materiálu, který postupem času přirozeně stárne, ale na jeho kvalitě to nic nemění, což je podstatné pro mnoho uživatelů. Teakové dřevo stárnutím dostane šedou patinu a na povrchu nábytku se vytvoří malé vroubky. Zručnější kutilové si čas od času nábytek jemně zbrousí a vrátí mu tak jeho hladký povrch a odstraní zašedlou patinu. Teakový nábytek je také možné napustit speciálním olejem, který je pro to určený. Napuštěním oživíte jeho charakteristickou barvu a zlepšíte i jeho odolnost a pružnost.

PROHLÉDNOUT: Dřevěné zahradní sety Dřevěné zahradní stoly Dřevěné zahradní židle

zahradní set z teakového dřeva skládací židle z teakového dřeva skládací stůlz teakového dřeva

Související kategorie:

Autor: 123market.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS