Cena vestavěné skříně na míru: Co ji ovlivňuje?

„Dal bych si koblihu s marmeládou, ale mám málo peněz, tak mi ji dejte bez vnitřku.“ Kdybyste tohle řekli v pekárně, asi by na vás prodavačka koukala dost divně.

Optimalizovat si koblihu podle rozpočtu v běžném obchodě nelze. Ale taková vestavěná skříň, to už je jiná. Které faktory mohou snížit její cenu?

Nejvíce ušetříte na materiálu

Bílé hladké lamino.Jestliže vás při pořizování skříně na míru zarazí cena, nevěšte hlavu ani sebe. Máte spoustu možností, jak ji srazit. Tu nejzásadnější představuje materiál korpusu. Mít doma almaru ze dřeva je sice skvělé, ale zároveň i poměrně drahé. Korpus činí drtivou většinu ceny a lamino vás v ceníku vestavěných skříní srazí o několik řádků níž.

Kvalitní lamino má vlastnosti, které se od dřeva zas až tolik neliší a díky povrchovému dekoru může vypadat jako jakýkoliv druh dřeva. I tady se ale dá ještě něco uspořit. Dřevodekor můžete mít jen na místech, která jsou vidět zvenku, všemu ostatnímu bohatě stačí provedení v levném bílém hladkém laminu.

Rámy: Úspora kolem 25 %

Rámy vestavěné skříně mohou vkusně doplnit její vzhled.Hliník je lehký a tichý, nicméně i cca o čtvrtinu dražší než kov, tedy pokud se pohybujeme na poli rámů vestavěných skříní. Určitě se vyplatí osadit jím nábytek do ložnice, tam je hlučnost důležité kritérium výběru. Nicméně všude jinde představuje ne úplně nutný luxus.

Nejsou bezpáteřní, jen nemají záda

Výhodou skříně na míru je, že to vlastně ani nemusí být kompletní skříň. Pokud chceme ušetřit a skříň vyplňuje celou stěnu, můžeme vynechat boky, strop, dno a samozřejmě i záda (popřípadě jen některé z těchto částí). Zbyde nám tak jen vnitřní kostra s policemi krytá dveřmi.

Moderní sklo lacobel.Nemít ve skříni záda má i jinou výhodu vedle úspory financí – stěna lépe dýchá. Pokud máme skříň přiraženou na zeď, může se za ní rozmoci plíseň. Bez zad toto nebezpečí minimalizujeme.

Zrcadlo, zrcadlo, co je na dveřích nejlevnější?

Dveře – další možnost, jak posunout cenu směrem dolů. Zrcadlo je sice hezké, praktické, pomáhá opticky zvětšit prostor, ovšem peněžence velkou radost neudělá. Méně peněz zaplatíte za sklo lacobel a úplně nejméně pochopitelně za laminové dveře.

Doplňky: Které jsou nejlevnější?

sklopná šatní tyč do vestavěné skříněNejlevnější doplněk je žádný doplněk, ale bohužel běžná bunda nedokáže viset jen tak ve vzduchu, takže nějaké komponenty pro vnitřní uspořádání skříně potřebujeme. Ale i tady jde šetřit, třeba na policích. Komfortní výsuvná police může stát i o 50 % více než drátěný koš. Tedy pokud má plnovýsuv. Za polovýsuvnou zaplatíte o něco málo méně.

Způsobů, jak ušetřit při pořizování vestavěné skříně, je mnoho. Seriózní výrobce je s vámi rád projde a vyjde vám s cenou vstříc. Cena však není všechno. Podívejte se také na to, jak na úložné prostory v malém bytě.

 

Autor: Vestavěnky.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS