Vybrat povlečení může být docela oříšek

Nemáte s výběrem povlečení příliš zkušeností, nebo vám to stávající moc nevyhovuje a příště chcete zvolit lépe? Pak mějte v paměti tři následující body, které jsou u lůžkovin nejdůležitější.

1. Rozměry

Rozměry se pochopitelně odvíjí od velikosti peřiny a polštáře. Pokud se podíváme na peřiny, standardní je velikost 140 × 200 cm, ale běžně seženete také prodloužené povlečení 140 × 220 cm či francouzskou variantu přikrývky, která je společná pro oba partnery – ta mívá 200 × 220 cm. Do dětské postýlky pak pořizujte velikost 90 × 130 cm.

Co se týče polštářů, běžný rozměr je 90 × 70, menší bývá 80 × 70, ojediněle se setkáte i s 70 × 50. Nejste-li si jistí, prostě vezměte krejčovský metr a rozměry si ověřte.

2. Materiál

Sázkou na jistotu je nesmrtelná bavlna, která boduje prodyšností, měkkostí i dobrou savostí. Vyhledávaný je také krep (vyrobený ze 100% bavlny), u nějž se střídají hladké a zvrásněné proužky. Na léto je skvělý rovněž satén, jenž příjemně chladí. Potrpíte-li si na vysokou kvalitu, mohl by vaše potřeby naplnit damašek.

Pro zimní období zakupte raději povlečení z flanelu nebo mikroflanelu, ať se zahřejete. Mikroflanel je velmi příjemný na dotek, zbožňují jej především děti, protože připomíná hebkost plyšových mazlíčků. 

3. Vzor

ložní povlečení má své trendy. Momentálně jsou v kurzu florální motivy, černobílé kombinace či nestárnoucí proužky. Nenechte se ale ovlivnit módou a vyberte si prostě to, co do vaší ložnice bude nejvíce sedět. Výběr je skutečně bohatý, velmi zajímavě a moderně vypadají například 3D vzory. 

Jak jste pravděpodobně již pochopili, ložní povlečení levně lze nakoupit i přes internet – vzor na obrázku uvidíte, materiál si přečtete a rozměry jsou také napsané. Pozor byste si však měli dát na to, odkud výrobek pochází. I od českých firem lze sehnat levné povlečení.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS