Jídelní sety pro stolování na úrovni

Kuchyně je místem, kde se schází celá rodina, hoduje, vypráví si zážitky a připravuje společně pokrmy. Je proto na místě zařídit útulný jídelní kout nebo rovnou samostatnou jídelnu, kde se nám bude pohodlně stolovat.

Varianty jídelních sestav

Jídelní sety jsou ideální pro rodinu a zohlední její požadavky. Zahrnují stůl a většinou 4 židle, můžeme si jich samozřejmě pořídit i více. Klasický stůl a židle nebo moderní jídelní set? Je to na vás. Existuje i další varianta nábytku do kuchyně, a to rohová lavice kombinovaná se stolem a několika židlemi. Ta už poskytne opravdu hodně místa, zároveň ale maximálně šetří prostor v kuchyni. Rohové jídelní sestavy mohou dokonce disponovat úložným boxem.

Materiál a čalounění

Výběr materiálů, barev a tvarů je u nábytku obrovský, a to platí i o jídelních setech. Nejčastěji se setkáme se dřevem, překližkou a kovem, využívá se ale i plast a sklo. Někdo dá přednost židlím a lavicím polstrovaným. Měkké čalounění v kvalitním provedení vydrží léta, později není problém nábytek přečalounit. Tím poměrně snadno pozměníme vzhled celého setu. Potahové látky se vyrábějí z pevných textilií, kůže či umělé kůže. Látky vyčistíme speciálními pěnami nebo tekutými prostředky a mívají zvýšenou odolnost vůči skvrnám. 

Co musíme zohlednit

Při nákupu kuchyňského nábytku zohledníme velikost místnosti, do které jej zamýšlíme. Malá kuchyňka vyžaduje úsporný jídelní set, například se sklápěcím stolkem, který nebude překážet během vaření nebo úklidu. V obrovské jídelně se můžeme naopak při výběru nábytku vyřádit. Počet židlí vybíráme podle velikosti rodiny, zapomenout bychom neměli ani na případné návštěvy. 

Výběr jídelního stolu

Výběr stolu může být věda. Jak velký? Jaký tvar? Má být rozkládací? Přizpůsobíme jej místnosti, jejímu vybavení, počtu strávníků i našim designovým požadavkům. Nejoblíbenější jsou stoly dřevěné, někde ale vynikne i stůl se skleněnou deskou. Počítejme s dostatkem místa pro každého stolujícího, stůl by nám měl vyhovovat svojí velikostí i pro umístění veškerého nádobí a doplňků.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS