Vybruste styl vaší domácnosti k dokonalosti – s designovými zásuvkami a vypínači

Zařídili jste si domácnost ve vytříbeném stylu a vadí vám, že ne všechny detaily se k němu hodí? Ano, jde-li o výsledný dojem, právě detaily mohou být rozhodující. Naštěstí už lze dosáhnout toho, aby ani zdánlivé drobnosti jako vypínače a zásuvky nehyzdily interiérový design.

Vypínač se může stát ozdobou stěny

Znáte ten pocit, kdy zdárně dokončíte rekonstrukci bytu, k pečlivě vybíraným stěnám a podlahám jste si sehnali vhodný nábytek, a přesto vám pořád něco nesedí? Maličkosti mohou být důležitější, než se na první pohled zdá. Pokud vás dosud nenapadlo, že elektroinstalační materiál nemusí být pro interiérový design pouze přítěží, pravděpodobně jste se nyní zaradovali a zvažujete možnosti. Společnost Elkov, která se právě na tento sortiment zaměřuje, připravila luxusní kolekci vypínačů a zásuvek ve dřevě. Její součástí jsou dokonce designové datové zásuvky, ani internetový kabel tedy nebude jen tak trčet ze zdi.

Nesmrtelné dřevo

V dnešní době jsou již na výběr vypínače a zásuvky z mnoha tradičních i netradičních materiálů, na nepěkný plast tedy můžete zapomenout. Vedle hliněných a keramických zásuvek si své místo na slunci vydobyly především ty dřevěné. Hodí se jak do moderního minimalistického interiéru, který pěkně ozvláštní, tak k retro designu, ale nejvíce potěší ty, kdo si zařídili domácnost v historizujícím nebo rustikálním stylu. Dřevěné vypínače krásně doplní nábytek z masivního dřeva, jež představuje nestárnoucí, odolnou a ekologickou variantu bydlení.

Jak vybrat vypínač?

Z technického pohledu rozhoduje hned několik kritérií, mezi něž patří způsob vnitřního zapojení kontaktů, typ izolace nebo proudová zatížitelnost. Například pro klasické obvody postačí 10A, pokud se chystáte ovládat větší počet zářivek, je nutné sáhnout po vyšších hodnotách. S tím by vám však měl pomoci odborník. Na vás je zohlednit především designové hledisko! Na internetu již naleznete mnoho aplikací, které vám umožní “přiložit” si zvolenou barvu a tvar vypínače přímo na vaši stěnu a vyzkoušet, jak bude sedět. U dřevěných zásuvek a vypínačů se nabízí možnost vybírat podle odstínu nábytku v té které místnosti. To dodá designu vašeho interiéru zcela nový rozměr.

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS