Úpravna vody zajistí čistou pitnou vodu každé domácnosti

Voda je už od počátku věků nejdůležitější tekutinou na naší planetě, proto bychom si jí měli vážit a starat se o její kvalitu. Zvláště v dnešní průmyslové době jsou čištění i další úpravy vody nezbytností. Postarejte se i vy o to, abyste měli vždy k dispozici zdravotně nezávadnou vodu!

Filtrace a ochrana pitné vody

Základním procesem, jímž musí pitná voda nezbytně projít, je filtrace. Odstraní se tak mechanické nečistoty a nejrůznější škodlivé látky obsažené ve vodě. Filtrace probíhá ve filtračních nádobách, přičemž nejpoužívanější ve vodárenském průmyslu je filtrace písková. Zajímavou možností je také ultrafiltrace v úpravnách vody přes membránu s drobnými póry. Na filtraci navazuje hygienické zabezpečení vody, tedy eliminace veškerých mikroorganismů. Obvykle se k tomuto účelu používá roztok chlornanu sodného, jinou alternativou je dezinfekce UV zářením, případně ozonizace.

Úpravna vody a její další funkce

Jedním z nejčastějších problémů v našich domácnostech je příliš tvrdá voda, která způsobuje mimo jiné tvorbu vodního kamene. Tvrdá voda obsahuje zvýšenou koncentraci vápenatých a hořečnatých iontů – ty je třeba eliminovat pomocí zařízení na změkčování vody. Další prvky, které je obvykle nutné odstranit, jsou železo a mangan. Ty se často vyskytují v horninovém podloží, odkud se dostávají do podzemní vody a dále do našich potrubí. Ačkoliv je při nízké koncentraci ve vodě nespatříte, mohou způsobovat nehezké rezavé usazeniny. Zbavujeme se jich obvykle procesem řízené oxidace.

Není voda jako voda

Rozumí se samo sebou, že voda není ve všech lokalitách stejná, zaslouží si tedy individuální přístup k úpravě. Prvním krokem je tak provedení rozboru vody. Abyste zjistili, co vaší vodě schází či přebývá, pozvěte si na pomoc odborníka, který její stav vyhodnotí a nabídne vám optimální možnosti. Takovým profesionálem je například G-servis Praha, který nabízí to nejvhodnější řešení na klíč přímo pro vás, ale dokáže také upravit váš současný systém tak, aby byl co nejefektivnější a nejméně nákladný.

Mobilní úpravna vody - zabezpečení v případě katastrofy 

Čistá voda v domácnosti může být zajištěna, co si ale počít v případě povodně či jiné pohromy, která její dodávku přeruší? G-servis Praha myslí i na tyto případy a má ve své nabídce výkonné mobilní úpravny vody. Ačkoliv jsou filtrační zařízení obvykle rozměrná, dokážou je upravit do formy, kterou lze převážet v kontejnerech. Často dosahují kapacity stovek m³/h. 

 

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS