Zaostřeno na koberce

Pohlcují zvuky, poskytují komfort při chůzi, nekloužou a samozřejmě také zkrášlují náš interiér. To vše jsou důvody, proč si pořídit do bytu koberce. Než si vyberete ten svůj, přečtěte si několik praktických informací.

Vybíráme koberec

Pokud jste dosud měli pouze celoplošné koberce, nejspíš vás překvapí, jak obrovská variabilita existuje. Ideální kandidát by měl vašim představám odpovídat designem, barvou, materiálem a přirozeně cenou. Důležité je, do kterého pokoje koberec vybíráte. Do ložnice se hodí jak metrážový, tak měkoučký kusový koberec, haly a předsíně ozvláštníte vhodně zvoleným běhounem, pod pracovní židli a stůl se hodí zátěžový koberec, který odolá popojíždění. Speciálními dětskými koberci s roztomilým potiskem, mapami silnic, na nichž si dítě může i hrát a dalšími motivy můžete zařídit pokojík vašich nejmenších. 

Zvolte ten správný styl

Trendy v oblasti koberců jsou v současnosti skutečně různé. Pro moderní minimalistické bydlení platí, že můžete zvolit černou klasiku, ale současně se nemusíte bát experimentovat s barvami. Rudý nebo fialový kusový kobereček, případně bíločerné geometrické vzory, to vše může tvořit zajímavý interiérový prvek. K domácnosti laděné do vintage nebo historizujícího stylu se zase hodí hnědé a béžové tóny, třásňové či vyplétané koberečky, případně majestátní peršany. 

Bonami.cz: Koberec Metallica 7830, 80x150 cm4home.cz: Spoltex Kusový koberec Diamond new 20701-95 grey, 160 x 230 cmBonami.cz: Šedý ručně tkaný vlněný koberec Linie Design Arifa, 200 x 300 cm

Materiál versus cena

Zásadními kritérii při výběru nového koberce jsou cena a materiál, které na sobě přímo závisí. Koberce z umělých vláken jsou obecně ekonomičtější variantou, za ty vlněné, hedvábné a bavlněné si budete muset připlatit. Syntetické materiály mají své klady – nedrží se v nich roztoči, zaujmou svými sytými barvami a mají výborné antistatické vlastnosti. S životností to ale už tak slavné není. Koberce z přírodních vláken jsou velmi příjemné a skvěle drží tvar i po zatížení. Navíc dokážou udržovat v místnosti optimální vlhkost. Lépe odolávají znečištění, jejich údržba je ovšem podstatně náročnější. Zajímavou volbou může být i kombinovaný koberec s vhodným poměrem umělých a přírodních složek.

KARE: Koberec Home Sweet Home 170x240cmARTLIPA - Umělecká designová díla: Designový kusový koberec - Boomerangs Bonami.cz: Modrobílý oboustranný venkovní koberec Green Decore Stripes, 90 x 150 cm

Kam dál:

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N