Praktické pomůcky, které vám usnadní stěhování do nového bytu

Stěhování je zásadním krokem. Během života čeká většinu z nás. Vždy je důležité se na akci náležitě připravit, aby vše probíhalo hladce dle vašich představ. V tomto článku se dozvíte, jaké pomůcky vám stěhování usnadní.

Jak na velký nábytek?

S velkým a těžkým nábytkem je vždy nejvíce starostí. Především jde o to, že se s ním poměrně špatně manipuluje, což poznáte zejména ve chvíli, kdy ho musíte dopravit z bytu ve vyšším patře domu. Často mají například skříně při nošení tendenci se neustále otevírat. Proto je vhodné je nejprve důkladně zavřít, případně jejich dveře, zásuvky a poličky přelepit páskou. Použít lze běžnou papírovou lepenku, praktičtější je ale lepicí páska z PVC, která je odolnější vůči potrhání.

Při transportu velkých skříní a komod je dále praktické mít k dispozici také kolečka, na něž nábytek postavíte. Usnadní vám přepravu po rovných plochách. Pomoci mohou i popruhy, díky nimž nábytek lépe uchopíte.

Jak naložit s drobnými věcmi?

Menší věci, jako jsou knihy, různé dokumenty, sklo a porcelán, případně hygienické prostředky apod., jsou sice lehké, pokud je ale nosíte po jednom kuse, stěhování se stává doslova nekonečnou záležitostí. Z tohoto důvodu se vyplatí mít po ruce speciální krabice na stěhování, ať už klasické kartonové či plastové.

Na knihy a dokumenty se rovněž dají použít archivační boxy, které následně poslouží i k uložení nepoužívaných předmětů v nové domácnosti. Aby se pak věci při přepravě nerozbily vzájemnými nárazy o sebe, doporučuji krabici vyplnit vatou, bublinkovou fólií, případně alespoň novinovým papírem.

Často se také stává, že při stěhování dojde k zašpinění oděvů. Ochráníte je tak, že si na ně pořídíte igelitové pytle, které zamezí pronikání prachu a dalších nečistot.

Díky výše uvedeným pomůckám pro vás stěhování do nového bytu nemusí být tak stresující a útrpnou záležitostí. Pokud jednotlivé potřeby nemáte po ruce, dají se bez problémů a levně objednat ve specializovaných internetových i kamenných obchodech.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS