Moderní pohovky nabízejí skvělý design i praktičnost

Obývací pokoj je v současné době jedna z nejdůležitějších místností v celé domácnosti. Je to totiž místo, kde trávíte klidné večery po náročném dni v práci, nebo se zde scházíte s celou rodinou a přáteli. Pokud v něm tedy trávíte tolik času, chcete se v něm cítit příjemně a zároveň si chcete pohodlně posedět. Každý se určitě shodne na tom, že nejdůležitějším kouskem v obývacím pokoji je sedací souprava. Právě výběr té správné pohovky bývá často zdlouhavý a složitý. Na co všechno si tedy musíte dát pozor?

Jak vybrat pohovku?

S možnostmi, jaké nabízí dnešní doba, není problém pořídit si pohovku v jakémkoliv provedení, stylu, barvě či velikosti. Právě kvůli tolika různým možnostem může být však výběr mnohdy obtížnější.

Asi základním kritériem při výběru je si uvědomit, kolik lidí by se mělo na sedačku ideálně vejít. Pokud je pohovka určena pouze obyvatelům domácnosti, vystačíte si s menší sedací plochou. Jestliže se u vás však týden co týden schází větší společnost, uvítáte spíše velkou sedací soupravu například ve tvaru písmene U. Stejně vám poslouží také rohové sedací soupravy. Ty se navíc skvěle hodí i do menších bytů, kde jimi vyplníte jinak těžko využitelné rohy. Zároveň si už nebudete muset pořizovat jiný sedací nábytek.

Dalším velkým oříškem je, zda zvolit pevnou či rozkládací pohovku. Jestliže tedy bude vaše pohovka sloužit občas také jako postel, určitě koukejte po těch, které se dají snadno rozložit a složit. Stejně důležitá jako velikost či tvar je také barva pohovky. Na trhu najdete sedačky v mnoha různých barvách, ale výjimkou nejsou ani různobarevné. Buď si pořídíte pohovku, která bude váš obývací pokoj barevně doplňovat, nebo naopak takovou, která se bude barevně vymykat a v místnosti dominovat, tím celý pokoj rozzáříte. Pokud chcete vsadit na jistotu, pořiďte si pohovku v neutrální barvě. Jednoduše vše doplníte například barevnými polštářky.

Kam dál:

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS