Vybíráme si izolační materiály podle typu stavby, střechy a konstrukce

Největší tepelné ztráty u obytných domů i velkých průmyslových hal jsou kvůli závadné, nedostatečně izolované střeše. Nejlepším, dlouhodobým a cenově dostupným řešením je použití polyuretanové pěny (PUR), a to jak na malé plochy domků, tak i velkoplošné střechy velkých budov. Dle typu izolovaného objektu se volí měkká, tvrdá nebo střešní PUR pěna. 

Upřednostňujeme odborníky se zkušenostmi

Je třeba uvést, že nástřik PUR pěnou musejí dělat odborníci se zkušenostmi s tímto materiálem, protože laik by si mohl plochu nenapravitelně zničit. Nástřiky prováděné firmou PUR IZOLACE s.r.o. mají výhodu v tom, že firma působí v Česku již od roku 1990 a může se tedy za realizované izolace zaručit oproti konkurenčním společnostem působícím v Česku od roku 2005, tedy bez doložitelné záruky. 

Vlastnosti měkké izolační PUR pěny 

Izolační pěna soft je lehká, strojně zpracovávaná pěna s převážně otevřenou buněčnou strukturou na vodní bázi složená ze dvou komponentů. Systém pěny PUR je alternativou kanadským a americkým systémům se zvýšeným koeficientem tepelné vodivosti. Měkká PUR pěna je paropropustná se skvělými zvukově-izolačními schopnostmi. Dobře přilne k podkladu, těsní i složitě tvarované povrchy a navíc má nízkou hmotnost. Pokud váháte, zda si vybrat pěnu PUR nebo jiný materiál, vězte, že PUR pěna má lepší tepelně-izolační vlastnosti. Více se dozvíte z parametrů uvedených na firemních stránkách pur.cz.

Tvrdá izolační pěna PUR do podkroví, krovů a na stěny

Izolační pěna PUR IZOLACE W40 je tvrdší oproti měkké pěně, i když složením jsou si podobné. Díky vyšší objemové hmotnosti ji lze využít na izolace podkroví, stropy a stěny, jakož na veškeré vodorovné, kolmé, šikmé a tvarované plochy. Aplikace pěny probíhá vysokotlakým nástřikem na podklad, jenž může být tvořen plechy, betonem, vláknocementem, sádrokartonem, laminátem, tkaninami a dalšími myslitelnými materiály.

Výhody střešní PUR izolace

Jak je patrné z názvu, střešní PUR izolace se realizuje v případě potřeby izolování střech. Díky nenasákavé vrstvě se stříká na podklad, jako jsou asfaltové pásy, ocelové plechy, beton, vláknocementové, dřevoštěpkové desky a laminát. Pěna může být obohacena o ochrannou vrstvu bránící účinkům UV záření a dalším povětrnostním vlivům. Rovněž se používají akrylové a silikonové nátěry. V případě, že si nejste jisti, jaká z pěn se hodí k izolaci konkrétního povrchu, na webu pur.cz jsou typy nástřiků rozděleny i podle místa použití: ploché střechy, podkroví a půdy, obloukové a tvarové střechy, svislé plochy, stropy a stěny, průmyslové izolace nádrží a dutin. Zaměstnanci společnosti jsou připraveni zodpovědět všechny dotazy a zkonzultovat nejasnosti.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS