Znáte metody sanace zdiva?

Vlhké zdivo je velkým problémem mnoha budov. Majitelé nemovitostí si často nevědí s tímto neštěstím rady. V domě se vyskytují plísně, zápach. Dochází ke snížené pevnosti konstrukcí. Ani tepelně izolační schopnosti stěn nejsou už to, co bývaly. Ve zdivu probíhají chemické změny. Jak se s touto obtíží poprat? Naštěstí existuje sanace vlhkého zdiva, kterou lze provádět hned několika metodami.

Proč k tomuto procesu dochází?

Jakmile přijde na vlhnutí zdiva, je nezbytné zjistit, z jakého důvodu k němu dochází. Jinak nelze problém s úspěchem vyřešit. Mnozí lidé si myslí, že stačí vysoušení, ale to není pravda. Je nutné přijít na to, co je zdrojem vlhkosti. Bydlet ve vlhkém prostředí je prostě zdraví škodlivé. Kondenzace páry z interiéru, dešťová voda, vlhkost zeminy přiléhající k povrchu stěny, vlhkost ze vzduchu i z podloží jsou nejčastějšími příčinami.

Metody sanace vlhkých stěn

Jakmile přijdeme na zdroj vlhkosti zdiva, můžeme pokračovat. Sanace se provádí přímo a nepřímo, mnohdy se obě metody kombinují. Pokud vzniká vlhkost zpod základů, je vhodné uskutečnit podřezání zdiva. Jen tak nebude voda pronikat stěnami. Podřezání zdiva se provádí ihned několika způsoby. Ideální variantu odhadne zkušený pracovník stavební firmy. 

Chemická injektáž zdiva

Zoufalé majitele nemovitostí jistě potěší, že existuje také izolace vlhkého zdiva chemickou injektáží. Tato metoda se provádí silikonovými mikroemulzemi, silikonovými krémy, akrylátovými gely i polyuretanovými pryskyřicemi. Chemická injektáž zdiva a pozitiva? Za zmínku stojí jednoduchost a rychlost, pouze jednostranný přístup ke zdivu, variabilita použití, ale i varianta provedení rubových a plošných izolací. Máte problémy s vlhkým zdivem? Nenechejte nic náhodě a oslovte odborníky společnosti Izolace a sanace vlhkých budov František Hróz. Tato firma se zaměřuje na administrativní budovy, školy, obecní úřady, historické stavby a rodinné domy.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N