Dveře – vaše brána k domovu

Můj dům, můj hrad, praví staré známé přísloví. K opravdovému hradu neodmyslitelně patří bytelná hradní brána – a stejně tak jsou součástí domu kvalitní dveře, ať už vchodové, či interiérové. Přečtěte si několik tipů, jak vybrat ty nejlepší…

Dveře jako nedílná součást interiéru

Dávno pryč jsou doby ošklivých plastových či prosklených dveří, jejichž odrbané pozůstatky nacházíme snad už jen v panelácích. Ať chceme nebo ne, dveře jsou přirozenou součástí interiéru, dotváří ho… a v mnoha případech mohou výsledný dojem zcela pokazit. Zvláště u novostaveb je proto důležité hledět na vzhled stejně jako na ostatní parametry a snažit se vybrat takové dveře, které se budou stylem i materiálem do místnosti hodit.

Nový trend – zbavte se zárubní!

Sháníte dveře do moderního, minimalistického interiéru? Vězte, že máloco bude narušovat hladkost linií a vyznění celého prostoru tak jako nevzhledné dveřní zárubně. Jednou z možností, jak se něčeho takového vyvarovat, je zárubně zcela eliminovat. Dveře s tímto „vylepšením“, zcela kopírující plochu stěny, se dají sehnat ve stejné paletě materiálů a designů jako dveře klasické - a výsledkem přitom bude o několik tříd lepší vzhled. Pořiďte si dveře bez zárubní a dodejte interiéru svého domu kapku minimalismu!

Posuňte se dál… s posuvnými dveřmi

Pro moderní interiéry existuje kromě dveří bez zárubní ještě jedno šikovné řešení – a totiž dveře posuvné. Oceníte je jistě nejen po stránce designové – především obýváte-li menší prostor, kde by klasické otočné dveře neustále překážely. Posuvné dveře naopak zabírají minimum místa, a ještě s nimi můžete udělat hodně parády. Na výběr je stejně jako u klasických dveří z řady materiálů – masiv, laminát, dýha a podobně. 

Pozornost se vyplatí věnovat i stavebnímu pouzdru, do kterého budou dveře zasazeny. Stejně jako v případě otočných můžete sáhnout po variantě bez obložkové zárubně, která dodá interiéru nádech minimalismu, tak s ní, pořizujete-li dveře klasičtější. Instalace pouzdra nebývá obtížná záležitost, a zasadit jej můžete jak do sádrokartonové, tak do zděné příčky.

Dveřní kování

Dveře, to však není jen obyčejná deska. V jejich vzhledu hraje roli i řada dalších prvků, ať už jsou to kliky či ozdobné kování. Ani na tyto detaily byste při výběru neměli zapomínat – protože jak je známo, ďábel se skrývá právě v nich.

Pořizujete-li si dveře do moderního interiéru, vyplatí se sáhnout po prvcích z lesklých, hladkých materiálů. Stejně tak po tvarové stránce by neměly být příliš složité – nejlepší je základní geometrie. Naopak u dveřních doplňků ve starších či klasičtějších interiérech se nebojte sáhnou po tvarové rozmanitosti.

Kování-design.cz: Kování ACT Antik R KK (patina bronz mat)Kování-design.cz: M&T dveřní kování MIMOLIMITKování-design.cz: M&T dveřní kování TORO (rozeta)

Nakupujte u těch nejlepších

Co říct na konec? Snad jen to, že výběru dveří byste měli věnovat opravdu velkou péči. Nejste-li si jisti nebo tápete v dnešní široké nabídce, nebojte se svěřit do rukou odborníkům. Firma Mand je český rodinný podnik, který se nebojí dělat věci jinak a po svém - a přitom se zárukou té nejvyšší kvality. Vybrat si můžete z široké palety jak masivních dřevěných (ze smrku, dubu, javoru nebo klidně i modřínu), tak interiérových dveří (laminátové, fóliové, dýhové a řada dalších). 

Kromě dveří samotných seženete u firmy Mand i celou řadu doplňků, jako jsou kliky, dveřní kování a bezpečnostní prvky. Nakupovat můžete jak v kamenné prodejně, tak prostřednictvím e-shopu.

Samozřejmostí je i odborná konzultace se zákazníkem, pečlivé naměření a v neposlední řadě namontování nových dveří. 

Výběru dveří se zkrátka vyplatí věnovat trochu času. Pořídíte-li si totiž dobré a kvalitní, máte vystaráno prakticky na celý život. A to už za tu námahu stojí!

Autor: InHaus.cz

uDUvFYKQGJ9srCa
uDUvFYKQGJ9srCa • před: 1 rokem a 20 dny

Já osobně mám dobré zkušenosti s firmou https://www.stavebni-pouzdro.cz , kde opravdu poradili profesionálně a i vše bez namontovali- Mám již půl roku a vše bez problémů.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS