Lité podlahy do domácnosti? Proč ne

Lité podlahy byly dříve typické spíše pro průmyslové objekty nebo jako podkladová vrstva pod finální krytinu. S rostoucí oblibou minimalistického, strohého a čistého stylu se ale postupně rozšiřují i do obytných prostor, kanceláří a obchodů. 

Výhody litých podlah

Obrovskou výhodou oproti klasickým stěrkám je rychlá a nenáročná aplikace s téměř dokonalým výsledkem. Podlaha je rovná bez náročného vyrovnávání, rychle schne a dobře vyřeší i problematické detaily. Výsledek je nadčasový, jednoduchý, někdy i velmi originální, pro milovníky minimalismu zkrátka krásný. K této skupině podlah patří anhydritové lité podlahy, lité betonové podlahy a pak také podlahoviny na bázi syntetických pryskyřic. 

Anhydritové stěrky

Anhydrit je vžitým názvem pro bezvodný síran vápenatý. Do lité směsi se kromě něj přidává písek, voda a přísady upravující její vlastnosti. Pro anhydritové podlahy není v domácích podmínkách téměř žádné omezení využití, ovšem kromě exteriéru či trvale vlhkých prostor. V nich bude vhodnější položit litou betonovou podlahu. Anhydrit je skvělý i pro realizaci podlahového topení. Litá hmota dokonale „obalí“ rozvody a teplo se bude k vašim nohám přenášet téměř bez ztrát.

Neobvyklé podlahy z pryskyřice

Epoxidové podlahy jsou vyrobeny na bázi pryskyřic smíchaných s tvrdidlem a dalšími přísadami. Mají obrovskou odolnost a poskytují velkou variabilitu vzhledu. Pryskyřice se dají dále dobarvovat, zajímavá je průhledná varianta. Podlaha z pryskyřice může být hladká a lesklá, existuje ale i protiskluzová varianta. Co se týká barev a vzorů, téměř zde neexistují meze. Na údržbu jde o podlahu nenáročnou, její životnost se blíží životnosti domu, zkrátka není nad čím váhat. I když cena může být trochu vyšší, investice se vám vyplatí. Další variantou jsou polyuretanové stěrky, které se svými vlastnostmi blíží epoxidovým, navíc se ale mohou pyšnit vysokou pružností. 

I litá podlaha potřebuje vyzrát

Cena litých podlah je velmi různorodá. Určitě vás potěší jejich nenáročná údržba a velmi dlouhá životnost. Po vylití je potřeba nechat je několik dní v klidu a proschnout, aby nepopraskaly, i když pochozí jsou poměrně brzy. Ideální je zatížení po 14 dnech, dříve je to možné, ovšem dejte podlaze čas vyzrát.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS