Zahrada není hotová za týden

Zahradní tvorba

„…My malíři malujeme neživými barvami na plátno, a když dokončíme obraz, podepíšeme se naň a již se o něj nestaráme. Vy však tvoříte dílo ze živých stromů a rostlin, tekoucích vod a kvetoucích lučin, využívaje tvůrčích sil přírody. Vaše umělecké dílo není nikdy dokončeno a i když vás nebude, přijdou jiní a budou-li míti stejnou lásku a pochopení, budou na díle pokračovati tak jako příroda stále tvoří a oživuje.“                         Václav Brožík z rozhovoru k Silva-Taroucovi

 

Pokaždé, když vidím prezentaci čerstvě založené zahrady, se syrově zaborkovanou výsadbou a rozhozeným štěrkem, kde ještě nevyklíčil ani plevel a stromy musí jistit kůly, představím si, jak u ní mistr praví: „Franto ještě zameť, já jdu pro peníze“ a odchází od díla, kde se teprve ten mistrně sestavený snos přírodnin, začne dlouhým vývojem blížit k podobě zahrady. To až díky přírodě, času a nezbytné péči se bude měnit v zahradní scenérie, jaké si můžeme přát.

Proč tedy nevnadit zákazníky prezentací zahrady, která je už plná života v zapojených porostech, kde i lomový kámen má přírodní patinu? Aby se zatím těšili a inspirovali reálnou představou. Což mistři zahradního umění začaly tvořit teprve letos?

Autor: Jaroslav FaiferlíkNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS