Bydlení jako v nebi

​Chtěli byste usínat na čerstvém vzduchu s hvězdami nad hlavou a budit se pohledem do korun stromů? Nemusíte kvůli tomu nutně bydlet pod širákem. Stačí se nastěhovat se do podkroví, které je samo o sobě předurčeno být místem, splňujícím principy zdravého bydlení.

Atributy zdravého bydlení, jako je dostatek světla a čerstvého vzduchu, tepelný komfort nebo úspora energií, by měli být samozřejmostí pro každý obytný prostor. Dnes už to není žádný problém ani pro podkrovní prostory, protože při půdní nástavbě či rekonstrukci podkroví můžeme využít kvalitních materiálů a stavebních prvků, které zajistí kvalitní a zdravý životní styl. Klíčovou roli při budování podkrovního bydlení hrají bezesporu střešní okna.

Blahodárné světlo 

Dostatek denního světla má prokazatelně pozitivní vliv na naši náladu a aktivitu. Využitím kvalitních střešních oken přivádíme do svého interiéru dvakrát více denního světla, než okny zasazenými do fasády. Víte například, že prvních 20 minut intenzivního ranního světla nám pomůže nastartovat biologické hodiny vašeho těla? U dětí dostatek světla čerstvého vzduchu zlepšuje schopnost soustředění až o 15 %. 

Když si budeme vybírat střešní okna, měli bychom věnovat pozornost také tomu, jak nás dovedou ochránit před slunečními paprsky, pokud je jich v letních měsících příliš. Kvalitní venkovní stínící doplňky, jako jsou rolety či markýzy, v případě potřeby zastíní interiér a omezí pronikání tepla. S jejich pomocí můžeme v interiéru udržet teplotu až o 7°C nižší než u nezastíněných oken, a to i bez použití a klimatizace. 

Dostatek čerstvého vzduchu

Čerstvý vzduch je jedním ze základních principů zdravého bydlení. Mimo jiné je i prevencí respiračních onemocnění zejména u dětí. Moderní větrání však zdaleka neznamená manuální otevírání a zavíraní oken. Kvalitní střešní okna mají ventilační klapku, která umožňuje průběžnou ventilaci i při zavřeném okně. Ale jsou i mnohem komfortnější systémy. Například dálkové ovládání umožňuje větrání předem naprogramovat, a tím zajistit přívod čerstvého vzduchu podle potřeby a přání v různou denní i noční dobu. 

Ještě pohodlnější z pohledu montáže je dálkově ovládané okno VELUX SOLAR ®. Využívá fotovoltaického panelu a nabíjecích baterií, proto k jeho ovládání není třeba přívod elektřiny. Všechna dálkově ovládaná okna je možné naprogramovat na celodenní větrání a kromě toho mají dešťový senzor, který zajistí automatické zavření, když začne pršet. Majitelé proto nemusí mít strach, že jim do domácnosti naprší, i když nejsou doma. 

Úspory a ochrana před hlukem

Zdravý životní styl samozřejmě zohledňuje ekologické parametry bydlení a i v tomto směru mají střešní okna co nabídnout. V případě vhodného umístění střešních oken přináší úsporu výdajů za umělé osvětlení i klimatizaci. (zde se hodí zmínit v krátkosti komínový efekt větrání) Součástí zdravého bydlení je v dnešní době také ochrana před nadměrným hlukem z dopadajícího deště.  

 

zdroj: Ogilvy Public Relations, VELUX

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N