Chcete ušetřit za topení? Získejte nová okna díky programu Nová zelená úsporám

Šetření za energie je nejen cesta, jak snížit rodinný rozpočet, ale zároveň i možnost, jak zlepšovat a chránit životní prostředí. Díky tomu jsou nabízeny volně otevřené dotační programy, kde o dotaci může požádat každý, kdo plánuje zavedení ekologických úsporných opatření ve svém domě nebo bytě.

Jak funguje dotační program Nová zelená úsporám

Jako oprávněný žadatel o dotaci je klasifikována fyzická i právnická osoba a může jím být vlastník nebo stavitel rodinného domu. Žádosti o dotace je možné podávat již od října 2015 a datum ukončení dotačního programu je stanoveno až na rok 2021. Limitem však je vyčerpání všech uvolněných prostředků. Důležité je dodržovat technické parametry, kdy je podmínkou snížení spotřeby energií minimálně o 20 %. Peníze je možné získat i na částečné opatření, jako je například výměna oken nebo dveří.

Kolik můžete ušetřit?

Maximální možnou částku, kterou můžete získat je 50 % celkových nákladů na renovaci. V případě, že výměna oken bude stát 100 000 korun, můžete žádat o dotaci ve výši 50 000 korun. Maximální částka, kterou je možné čerpat v rámci jedné dotace, může být 5 000 000 korun. 

V rámci snižování energetické náročnosti budovy pomocí výměny oken je možné získat finanční bonus ve výši 2 100 – 3 800 Kč/m2. Rozhodně se proto vyplatí vybrat si kvalitní okna s dlouhou životnosti a výrazným snížením energetické náročnosti. Podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám splňují např. okenní profily od českého výrobce SULKO.

Na nic nečekejte, kdo zažádá dřív, ten dotaci dostane

Protože žadatelů o dotace není málo, není na co čekat. Minulého programu se zúčastnilo 74 tisíc žadatelů a celková výše poskytnutých dotací byla 20,2 miliardy korun. 

Co všechno je potřeba splnit pro získání dotace?

Jak již bylo zmíněno, je nutné dosáhnout snížení energetické náročnosti alespoň o 20 % a uvedená dotace může být udělena na 50 % celkových výdajů. Na jeden rodinný dům je možné čerpat pouze jednu dotaci. Pokud tedy plánujete více opatření, zahrňte je do jedné žádosti. Výše dotace se počítá paušálem podle daného opatření. Základem je správné vyplnění žádosti, s čímž pomůže odborník.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS