Kvalitu spánku mi zlepšila dřevěná masivní postel

S postupujícím věkem si stále častěji uvědomuji, že platí úsloví, jak si kdo ustele, tak si lehne. Ve dvaceti je vám celkem jedno, kde složíte hlavu, ale když na dveře zaklepe čtyřicítka, už to není, co to bývávalo. Najednou vám víc záleží na pohodlí, na kvalitě a jste daleko ohleduplnější vůči vlastnímu zdraví.

Základem dobrého zdraví je kvalitní spánek a základem kvalitního spánku je správná postel. Výběr takové postele bývá často nelehký úkol, chceme sladit naše představy s odpovídající kvalitou a rovněž finančními možnostmi, i když při výběru postele, více než jindy platí, že šetřit se rozhodně nevyplácí. Po vlastních zkušenostech s podprůměrnou kvalitou narychlo vybrané dřevotřískové postele, jsem stála před nelehkým úkolem vybrat postel novou. Jasné bylo pouze to, že zakoupím postel z masivu, která bude zárukou zdravotní nezávadnosti a dlouhověkosti. Na trhu je dnes naštěstí k dostání obrovské množství postelí z masivu, ale ne všechny odpovídají proklamované kvalitě, nezávadnosti a pochopitelně i mým financím.

Po dlouhém rozhodování padl můj výběr na masivní dubovou postel Ontario, vyrobenou z českého dřeva s certifikátem FCS zaručující šetrný způsob pěstování a zpracování. Povrch je ošetřen přírodním olejo-voskem s příměsí pryskyřice, výrobek je tudíž naprosto zdravotně nezávadný. Bytelnost konstrukce je dána 4cm širokým masivem, který je spojen tříbodovým kováním s doživotní zárukou. V základní ceně je většinou smrk, buk nebo dub, ostatní dřeviny jako borovice, javor, jasan, olše a bříza jsou za příplatek. Protože výběr proběhl na internetu, ocenila jsem možnost si postel vyzkoušet přímo v showroomu. Moje naprostá spokojenost se mísila navíc s jakýmsi dejà vu z dětských let, kdy jsem v podobné dubové posteli usínala během prázdnin u mojí babičky. 

Z důvodu nedostatku místa v ložnici a praktičnosti jsem zvolila postel s úložným prostorem, který lze dokoupit pod všechny postele z masivu. Firma nabízí i rozkládací postele z masivu s úložným prostorem, které lze kombinovat pro sezení i každodenní spaní. 

Na místě jsem pořídila kvalitní sedmi-zónové oboustranné matrace BONTE DUO Hard ze studené pěny. K dostání jsou zde i zdravotní matrace z paměťové líné pěny a latexu. Jsou dokonale tvárné, prodyšné a poskytují příjemný komfort ležení. Lze je opatřit i matracovým chráničem s PU zátěrem či hyperprodyšným HPU zátěrem, který prodlužuje jejich životnost a působí jako bariéra proti roztočům. Matrace jsou většinou ihned skladem, nejčastěji v rozměru 90x200 s dodáním do druhého dne, je možné si je vyzkoušet na některé z prodejen v Praze, Brně, Plzni nebo Táboře, kde se můžete seznámit s kompletním sortimentem firmy.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N