Vybíráme klimatizaci: jaké jsou možnosti, pokud ji chceme pokud možno ihned?

​Klimatizace dnes není žádný zbytečný přepych, poměrně běžně se pořizuje do firem i domácností. Reguluje klima v interiéru, dokáže si poradit s vlhkostí, a dokonce čistí a ionizuje vzduch, záleží na tom, kolik jsme ochotni investovat, a jaké máme nároky. 

 Celoroční využití

Výběr klimatizace se řídí nejen finančními možnostmi a naším přáním, ale v úvahu musíme vzít potřebný výkon v závislosti na rozměrech místností a na tom, jak často se bude používat. Na trhu jsou různé typy a velikosti, někdy nemusí být snadné se zorientovat. Především je třeba si uvědomit, že klimatizaci nezapínáme jen v horkých dnech, dá se využít celoročně pro regulaci teploty a vytvoření příjemného klimatu doma nebo v kanceláři. Není to tedy jen sezonní záležitost, která bude po zbytek roku ležet ladem a čekat na svůj čas. Kromě chlazení lze využít i k vytápění.

Výkon a energetická náročnost jsou hlavní kritéria

Čím větší prostor bude muset klimatizace obstarávat, tím by měl být její výkon vyšší. Nižší energetická náročnost sice znamená větší investici, ta se vám ale vrátí v přijatelnějším účtu za elektřinu, takže je dobré myslet i ekonomicky do budoucna, nejen v danou chvíli, kdy zařízení platíme. Náročnost montáže je také kritériem, pokud preferujete rychlost a jednoduchost, vsaďte na klimatizaci mobilní nebo nástěnnou.

Když nám nevyhovuje umístění napevno

Mobilní klimatizaci využijete, pokud ji chcete přemístit z jednoho místa na druhé, a když potřebujete vyřešit klimatizování bleskově. Svým výkonem a funkcemi nedokážou nahradit jednotky multisplitové s kompresorem venku a klimatizační jednotkou uvnitř, proto se hodí spíš jako klimatizace do bytu nebo kanceláře než do domu. Jestliže vám ale pouhý ventilátor opravdu nestačí, můžete nad nimi uvažovat. I mobilní klimatizace může mít různé funkce, což se odrazí na její ceně. 

Nástěnná klimatizace umí i přitápět

Nástěnná klimatizace má rovněž nenáročnou montáž, nedá se sice přenášet, ale nainstalujete ji během chvíle, může mít slušnou výkonnost a cena je rovněž příznivá. Kromě chlazení vzduchu dokáže taková jednotka i přitápět, funguje na principu čerpadla vzduch- vzduch. Kombinuje v sobě výkonné tepelné čerpadlo i úsporný provoz, takže nemusí být energeticky náročná, při nákupu dbejte i na výkon topení.

Autor: Topenivodaplyn.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS