Jak zabezpečit okna proti zlodějům


Okna a balkónové dveře jsou často nejsnadnější přístup zlodějů do objektu. Existují však Jak zabezpečit okna proti zlodějůmrůzné způsoby, jak svá okna zabezpečit a případným zlodějům tak výrazně zkomplikovat a ztížit cestu. Ideální je kombinovat několik bezpečnostních opatření najednou.

Pro zloděje je namáhavé překonávat překážky, bývají nervózní a ve spěchu. Když vše nepůjde hladce, rychle rezignují. Mezi častá a účinná opatření proti zlodějům patří bezpečnostní kliky, kvalitní kování, venkovní mříže, rolety, žaluzie nebo i detektory.

Podívejte se na jednoduchý přehled toho, co vám pomůže okna zabezpečit proti zlodějům:
 

  • Bezpečnostní kliky. Tyto kličky na oknech chrání před vypáčením okna, mohou být i uzamykatelné. Navíc fungují jako bezpečnostní pojistka pro děti.

  • Kvalitní kování. Bezpečnostní kování se zajištěnímn okenních rohů speciálním čepem ve tvaru písmena T zabrání vypáčení okna. Přístup přes okno se tak výrazně ztíží. Další informace o využití bezpečnostního kování Maco a klapek Gecco, naleznete zde v dříve publikovaném článku.

  • Bezpečnostní sklo. Investujte do kvalitního bezpečnostního skla. Dobrou překážkou pro zloděje je také vlepované sklo a středové těsnění. Sklo pak nelze vymáčknout z křídla ven.

  • Žaluzie a rolety. Velmi účinné k odrazení zlodějů jsou rolety s hliníkovými lamelami, ale také všechny druhy pevných žaluzií a ideálně kovových, plastových či dřevěných rolet. Venkovní rolety fungují také jako protihluková ochrana a tepelná izolace.

  • Kovové mříže. Kovové mříže jsou ideální pro okna v přízemí. Lepší je vertikální skládání příček, aby případným zlodějům netvořily jakýsi žebřík.

  • Detektory. Existují různé typy detektorů, ale cíl mají společný. Okamžitě ohlásit případné násilné vniknutí oknem do objektu. Detektory reagují na otevření dveří či oken i jejich rozbití.


Vyberte si svou kombinaci bezpečnostních opatření, která zamezí vniknutí zlodějů do vašeho bytu či jiného objektu. Každý typ zabezpečení má své klady a zápory a opravdu je nejúčinnější jejich kombinace.

Autor: Svět oken, s.r.o.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N