Převlečte postel, je čas na letní povlečení

Léto už je za rohem, což znamená, že je čas začít připravovat domov na teplejší počasí a slunečné dny. Ptáte se jak? Jedním ze základních úkonů je změna ložního prádla. Flanelové povlečení se hodí nahradit bavlněným, nebo dokonce chladivým saténem.

Bavlněné povlečení je takovým nepsaným standardem. Materiál je to měkký a prodyšný, v zimě hřeje a v létě chladí. O něco levnější bývá směs bavlny a polyesteru, ale tam už je to horší s chladivými vlastnostmi. V létě byste se měli držet čistě přírodních vláken, která umožní pokožce dýchat a tím zabraňují pocení. Mezi takovými vede zmiňovaná bavlna.

Nutno podotknout, že ne vždy označením „bavlna“ výrobci myslí to samé. Bavlněná povlečení se liší gramáží, zpracováním i originalitou vzhledu. Daleko lepší než kupovat ložní prádlo někde ve velkém supermarketu je koupit si poctivé české povlečení. Ceny se tolik neliší, abyste si ho nemohli dovolit.

Něco jiného než bavlna

Možností je samozřejmě víc, v poslední době je oblíbené třeba ložní prádlo z bambusu, který je šetrný k životnímu prostředí. Je tak měkký, že ho lidé často srovnávají s kašmírem, a má podobně savé vlastnosti jako bavlna. Povlečení se velmi dlouho udrží čisté a svěží jako po vyprání. Bohužel to stále není úplně běžný materiál, takže bambus je podstatně dražší než bavlna.

Vhodné je také krepové povlečení. To se totiž vyrábí z bavlny, takže má srovnatelné vlastnosti. Lidé ho milují, protože se nemusí žehlit, pěkně hřeje a je prodyšné. V letních měsících oceníte dobrou savost. Je celé takové zvrásněné a pomačkané, ale to neznamená, že by se rychle opotřebilo. Naopak patří k materiálům, které vydrží velmi dlouho, takže je to dobrá volba pro šetřílky.

Co dodat závěrem? Nezapomeňte koukat na vzhled. Už mnohokrát jsme si ukázali, jak mohou doplňky ovlivnit vzhled celého pokoje. Barvu povlečení je třeba vybírat s rozvahou, je možné ji sladit třeba s barvou zdí nebo lampiček u postele. Na léto doporučujeme zvolit spíš světlejší barvy.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N