Cedrová roubenka, Vysočina

Od klientů jsme dostali neskutečně zajímavé zadání, a to navrhnout roubenku z kanadského cedrového dřeva na okraj venkovské zástavby s krásným výhledem na okolní přírodu.
Tvar pozemku a fasáda z cedrového dřeva částečně předurčily umístění roubenky k východní straně pozemku tak, aby klienti mohli využívat západní část zahrady.
K objektu roubenky přiléhá přístřešek pro dvě auta a sklad zahradní techniky. Roubenka je tradičního venkovského vzhledu se severním a jižním krytým zápražím bez přesahů střechy ve štítech.

Dominantou je bezesporu hlavní obytný prostor otevřený do krovu, ve kterém se vyjímá obytné okno s výhledem do ničím nerušené přírody, akumulační krbová kamna a otevřené schodiště, které je součástí obytného prostoru.

Optickým propojením obývacího pokoje otevřeného do krovu a schodiště tak vzniká pocit většího prostoru v jinak malé roubence. Materiálově objekt působí velice vzdušně a čistě, protože dominují bílo šedé barvy střešní krytiny, okenních a dveřních výplní a omítky garáže v kontrastu s kanadským cedrovým dřevem roubenky a smrkovým dřevem krovu zápraží. Vytápění je navrženo tepelným čerpadlem vzduch – voda ve venkovním provedení.

Autor: 3K Architects s.r.o.
Lokalita: Vysočina

Datum realizace: 2017-10-01