Nadzemní bazény snadno a rychle splní sen o vlastním koupání

Teplé počasí posledních dnů nás vytáhlo do přírody a na naše zahrady. V tomto jarním období tradičně řešíme, co vylepšit, opravit, dokoupit nebo zcela nově pořídit do našeho exteriéru. Pokud jste se letos rozhodli pro pořízení vlastního koupání v podobě nadzemního bazénu, máme pro vás několik tipů a také doporučení, na co byste rozhodně neměli zapomenout, čeho se vyvarovat a co preferovat.

Proč pořídit nadzemní bazén?

Nákup bazénu byste měli velmi dobře uvážit, není to věc, kterou si pořizujete na jednu sezónu. Pečlivě zvažte jeho velikost vzhledem k velikosti pozemku a jeho charakteru, neboť jde i o estetickou záležitost. Zamyslete se nad tím, komu bude bazén sloužit, zda pouze dětem, celé vaší rodině nebo i vašim přátelům či sousedovým dětem?

Nesporná výhoda při pořízení nadzemního bazénu je jeho rychlá montáž i demontáž. Současné moderní bazény mají chytrou konstrukci. Většina šikovných lidí si s jejich instalací hravě poradí sama, nápomocné jim může být instruktážní video. Jestliže si ale nejste jistí, že tuto práci zvládnete, stačí se obrátit na prodejce, který instalaci bazénu provede přímo u vás doma.  

Pro instalaci nadzemního bazénu není třeba provádět razantní terénní úpravy, to je bezesporu další velké plus. Nadzemní bazény se vyznačují snadnou údržbou a drobná poškození se dají velmi lehce opravit. Nákup nadzemního bazénu vás zcela jistě nezruinuje, jsou cenově dostupné široké veřejnosti. 

Instalace nadzemního bazénu se prodraží v případě, že chcete část bazénu nebo dokonce celý bazén zabudovat do terénu. Také lze kolem bazénu vystavět molo, které je výrazným estetickým prvkem a zároveň místem, kde můžete uložit filtraci a další bazénové příslušenství.

Tipy nadzemních bazénů

Jedním z nejprodávanějších nadzemních bazénů je samonosný bazén Tampa s nafukovacím límcem. Jeho stavba je velice jednoduchá a časově nenáročná, stačí nafouknout horní límec a stoupající vodní sloupec postaví bazén sám. Velkou předností je jeho bezpečnost, neboť neobsahuje kovové části, o které by se mohl kdokoliv zranit. Na trhu je k dostání v různých velikostech ve tvaru kruhu nebo oválu.

Oblíbený je i bazén Florida, který v sobě snoubí výhody jak nafukovacího, tak i kovového bazénu s nově vyvinutým kovovým rámem. Trojici nejprodávanějších bazénů doplňuje nadzemní bazén Orlando, který v sobě skrývá všechny hlavní vlastnosti bazénu zapuštěného do země. Stěny jsou vyrobeny z ocelového plechu s antikorozní úpravou, fólie je z měkčeného PVC odolného proti mrazu.

Chcete bazén pro početnou rodinu? 

Pak zvolte bazén Tahiti, ve kterém si zaplavete a užijete spoustu legrace. Nemusíte krotit svůj temperament, dno bazénu je vyrobeno z odolného vinylu. Nadzemní bazény Marimex se vyznačují dlouhou životností, jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, typická je jejich barevná stálost a pevnost. 

Jakou zvolit filtraci? 

Aby voda ve vašem bazénu byla křišťálově čistá a zároveň zdravotně nezávadná po celou sezónu, je nutno doplnit bazén o vlastní filtraci. Na výběr máte ze dvou možností, buď filtraci kartušovou nebo filtraci pískovou. Vyškolení prodejci vám ochotně poradí s výběrem filtračního zařízení, ale i bazénové chemie, bez níž se rovněž neobejdete. V nabídce bazénového centra  naleznete i příslušenství k bazénům jako jsou bazénové schůdky, solární a bazénové krycí plachty, podložky pod bazén, pumpy, vysavače apod.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS