Pozvání na největší veletrhy bydlení

Už jen týden a opět propuknou jarní veletrhy ABF – největší přehlídka nápadů, inspirace a novinek pro bydlení v ČR, která je bez nadsázky považována za vrchol jarní výstavní sezóny. Stovky prověřených domácích i zahraničních vystavovatelů se opět ukáží v tom nejlepším světle, představí novinky i osvědčené hvězdy svých nabídek a samozřejmě se utkají o přízeň návštěvníků. A co vše na návštěvníky čeká?

Na jednu vstupenku 5 veletrhů

Jarní veletrhy ABF startují 19. března a zájemci se jich mohou zúčastnit až do neděle 22. března. Svým zaměřením pokrývají všechny obory, které jsou spojeny s bydlením, nábytkem, tvorbou zahrad, kancelářemi, zkrátka prostředím, ve kterém se každý den pohybujeme. S jednou vstupenkou můžete navštívit hned 5 veletrhů. Které to jsou? 

 

  • FOR FURNITURE - největší veletrh celého souboru, jehož tématem je nábytek a bytový design. Představí se přední čeští výrobci jak jsou ROTT, JELÍNEK, KAPLAN, JITONA, LD SEATING nebo TRACHEA.  Z prezentovaných zahraničních značek nábytku se mohou návštěvníci těšit například na značky ALBERT PONSEL, KING KOIL nebo EGOITALIANO.
  • FOR HABITATtradiční veletrh bydlení, staveb a rekonstrukcí, který bude letos již 22. ročníkem. Kompletní sortiment stavebních prvků od obkladů až po bazény představí prověření producenti jako jsou ALUKOV, CONDECOR, SAPELI nebo DESJOYAUX.
  • FOR OFFICE - jediný specializovaný veletrh v ČR, zaměřuje na komplexní vybavení kancelářských a komerčních prostorů. K vidění bude nabídka firem jako jsou HON, WERTO nebo PEŠKA.
  • FOR GARDEN - jediný veletrh v České republice zaměřený na zahradu jako celek, kde najdete kompletní nabídku produktů a služeb pro dokonalou zahradu. Své služby a sortiment budou prezentovat například ASKO,  DOPPLER nebo LandART atelier a EKOGREEN.
  • BYDLENÍ  - NOVÉ PROJEKTY21. ročník výstavy realitních a developerských projektů. Své nové i stávající projekty představí např., SKANSKA, YIT, JRD, MK DEVELOPMENT, EKOSPOL a UNIGA.

Jedinečné přehlídky interiérového designu

Pokud Vás zajímají novinky ze světa designu a současných trendů, bude pro Vás milým potěšení výstava DESIGN SHAKER, která se letos představí v nové podobě rozdělené do 3 sekcí: Big Deal - věnovaná top designovým tvůrcům, Fresh space, kde se představí mladá generace designérů a Field office, kde budou k vidění zajímavé návrhy i realizace interiérů známých architektonických studií. 

Kurátorský výběr toho nejlepšího, co Design Shaker nabídne, uvidí návštěvníci uvnitř stylizovaného rodinného domu Decore.gallery, kde si budou moci zájemci také vyzkoušet, jak komfortně lze s vybraným designem bydlet. Za všechny jmenujme alespoň firmu VITRA či ve světě uznávané designéry JANA PLECHÁČE a HENRYHO WIELGUSE.

 

Další zajímavou akcí bude také SCÉNA: Inspirace & Trendy 2015. Jedná se o unikátní představení čtyř světových trendů v designu, které budou sestaveny z exponátů vybraných vystavovatelů a prezentovány v samostatných „mini“ interiérech. Vybraná témata pro letošní rok jsou: industrial (inspirovaný průmyslovými prvky a materiály), orient (postavený na barvách a vzorech orientu), neutral (styl plný jemných linií a něžných barev, který vzhlíží do budoucnosti) a mix mash (eklektický, výrazný styl kombinující zdánlivě nesourodé materiály a výrazné barvy zkrocené do harmonie). 

Úschvatné novinky a skvělé nápady

Jako tradičně se na veletrzích objeví spousta skutečně zajímavých exponátů a letošní ročník nebude výjimkou. Procházkou po expozicíh narazíte třeba na židli OYO od světoznámého designera a držitele mnoha ocenění Red Dot  Martina Ballendata. OYO je kombinací židle, křesla a sedla, která nabízí opravdový komfort v sezení. PF DESIGN předvede skvělé produkty holanské značky XD Design, která se taktéž může pochlubit mnoha oceněními Red Dot. Skvělým „zeleným“ nápadem je solární nabíječka PORT, kterou jednoduše přilepíte na okno a můžete nabájet.

Zelené produkty v pravém slova smyslu představí GARDNERS. Jejich obrazy z živých rostlin dají život každému interiéru. Orientální kokedamy a aeraria uchvátí návštěvníky na expozici firmy ZAHRADA NA NITI. 

Velkou raritou budou speciální akvária pro chov medúz, které předvede AVIVE. Osvětlená akvária a ladné pohyby medúz skutečně berou dech.

Z nábytku je nutné zmínit českého výrobce JELÍNEK , který se pochlubí nábytkem, z odborníky vyzdvihované, La Vista Collection. Návratem do minulosti bude expozice MODERNISTY – firmy, která se zabývá výrobou replik nábytku a užitého umění významných československých architektů a designerů minulého století. Vyznavači luxusu si přijdou na své na matracích KING KOIL, které mohou být vysoké až 39 cm a jsou vyrobené za použití koňských žíní, hedvábí nebo velbloudí vlny. Za pozornost bude rozhodně stát také stůl SLIM od českého výrobce ROTT s ultra tenkou deskou, která je na pohledové hraně zeslabena  až na 1 cm.

Návštěvnické a odborné soutěže

Kromě zajímavých vystavovatelů  čeká na návštěvníky také bohatý doprovodný program, v jehož rámci mohou vyhrát také dokonalý masivní stůl českého výrobce ROTT v hodnotě 60 000 Kč. Stačí se zúčastnit návštěvnické hry JARNÍ FAVORIT VELETRHŮ a vybrat soutěžní exponáty, které vám padly do oka. 

Na návštěvníky bude čekat také floristická soutěž, kde budou mít možnost vytvořit si jarní dekoraci. 

V rámci veletrhů proběhnou také tři odborné soutěže - GRAND PRIX 2015, ve které zvolí odborná porota nejlepší exponáty, TOP EXPO, v rámci které budou zvoleny nejlepší expozice souboru veletrhů a NÁBYTEK ROKU 2015, kterou organizuje Asociace českých nábytkářů a jejímž cílem je vybrat nejinovativnější a designově nejzdařilejší nábytek.

Doprovodný program

Protože nejsou veletrhy pouze o prezentování expozic, mohou se návštěvníci jako tradičně těšit také na doprovodné výstavy, přednášky a konference, kde se setkají s dalšími odborníky z oborů souvisejících s bydlením a žívotním stylem. 

 

DESIGN SHAKER 2015 (Kongresový sál)

Asociace českých nábytkářů připravila diskuzní fórum v nové podobě o současném designu s hlavním tématem „Kolik stojí design?“ 

HOTREQ FÓRUM (1D6, Hala 1)                                                                    

Workshopy, přednášky, prezentace a soutěže dodavatelů a provozovatelů gastronomického a hotelového trhu. Součástí je programová zóna GASTRO TOUR, která odprezentuje moderní gastronomické koncepty, efektivní využití moderních gastrotechnologií a trendových surovin, nové produkty na trhu formou živých vystoupení.                                                                                                             

Výstava fotografií Za stromy roku 2014 (1E10, Hala 1)       

Snímky dvanácti finalistů ankety Strom roku.  

Výstava bonsají a suiseki (Sektor E, Hala 1 )

K vidění budou i ukázky bonsajové školy, ošibany a bambusový les. Poradenství.

Doprovodný floristický program

Exhibice mistrů české floristiky za účasti VIP osobností (Vlastimil Harapes, Marcela Březinová, Ota Balage, Richard Tesařík a řada dalších), poradenství.

 

SEMINÁŘE A KONFERENCE 

Pro odborníky i laickou veřejnost bude připravena také řada seminářů a konferencí na témata související s tvorbou a údržbou zahrad a zeleně, efektivním využívání návrhářských programů či využíváním sociálních sítí pro komerční účely. Kompletní seznam bude uveřejněna na webových stránkách. http://www.forfurniture.cz.

 

Program velethů je skutečně obsáhlý, a proto je pro veřejnost připravena mobilní aplikace Veletrhy v kapse se kterou je možné najít veškeré informace pohodlně v telefonu nebo tabletu. Aktuální informace jsou vždy dostupné také na webu  http://www.forfurniture.cz/ a facebookových stránkách https://www.facebook.com/abf.veletrhy.bydleni.  

 

Autor: ABF - veletrhy bydleníNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N