Vlhkosti v domě se zbavíte podřezáním zdiva

Vlhkost v domě je faktorem, který často velmi negativně ovlivňuje váš život. Nejenže se výrazně snižuje životnost stavby, ale také mohou přijít i zdravotní komplikace obyvatel domu, pokud je vlhkost opravdu vysoká a dlouhotrvající.

Pakliže s tímto nepříznivým stavem nic neuděláte, dají se čekat třeba dýchací potíže, kožní nemoci apod. V domě samotném se pak utvoří plísně na stěnách a dojde k znehodnocení nábytku, který je na vlhkost citlivý. Jednou z možností, jak se problémů zbavit, je takzvané podřezání zdiva.

Použití řetězové pily

Existuje několik způsobů, jak se izolace zdiva pomocí podřezání provádí. Nejčastější metodou je použití řetězové pily. Nejprve se odstraní omítka, aby byl zajištěný přímý přístup k oblasti, v níž má být podřezání zdiva prováděno. Pomocí řetězové pily se pak vytvoří spáry, do kterých se vkládá izolační vrstva.

Moderní způsob

Alternativou je podřezání zdiva pomocí diamantového lana. V jejím případě je velkou výhodou fakt, že se dá využít prakticky u jakékoliv stavby. Navíc je méně pracná a při činnosti nevzniká takové množství odpadu a nečistot. Zato je však oproti podřezání řetězovou pilou nákladnější.

Nerezové plechy se už příliš nepoužívají

Poslední běžnou praxí je narážení nerezových plechů, od něhož se však vzhledem k pracnosti a také často nepříliš šetrnému způsobu zásahu přeci jen upouští. Je navíc i dražší ve srovnání s podřezáním zdiva řetězovou pilou.

Na podřezání zdiva svépomocí raději zapomeňte

Závěrem je nutné dodat, že tyto práce by měli vždy provádět odborníci. V opačném případě hrozí v krajních situacích ohrožení statiky domu, což by přineslo další výrazné komplikace. Profesionálové vám poradí s tím, jakou variantu je nevhodnější zvolit, případně zda se izolace a odvlhčení objektu přeci jen nedají provést méně radikálními způsoby.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS