Zařizování dětského pokoje

Spolu s tím, jak naše miminko odrůstá nejmenším velikostem dupaček, se zvyšují i jeho nároky na prostor. Ani se nenadějeme a z postýlky se přemisťuje na hrací deku, z té vyráží zkoumat nejbližší okolí, až se najednou postaví na vlastní nohy s odhodláním objevit celý svět. A právě zde nastává okamžik, kdy náš miláček začíná potřebovat vlastní zázemí, do kterého se bude vracet – svůj pokoj. 

Rozvržení dětského pokoje

Když se řekne dětský pokoj, našim představám nepochybně vévodí hračky. Ty se však budou v průběhu let výrazně obměňovat, což je vzhledem k dospívání dítěte logické. To, co by mělo být v pokojíčku stálicí, je dětský nábytek. Ten by měl být kvalitní a nadčasový, abychom nemuseli rok co rok uvažovat nad jeho výměnou. Již v okamžiku, kdy stojíme ve dveřích prázdného budoucího pokoje, bychom se měli zamyslet nad jeho rozvržením. Batole sice ke svému životu zatím nepotřebuje o moc víc, než je postel, nicméně musíme počítat s tím, že tak tomu nebude navždy. Hned zpočátku zařizování bychom si především měli rozmyslet, kde bude stát dětský psací stůl. Právě u toho bude brzy dítko trávit větší množství času a mělo by mít při práci dostatečné světlo – a to nejen umělé, ale hlavně přirozené. Je dobré si toto při organizaci uvědomovat a stůl umístit co nejblíže k oknu. Teprve až bude mít své pevné místo, zabýváme se ostatním nábytkem.

Zdraví na prvním místě

Zdravý růst dítěte je pro nás jistě důležitý, a proto bychom měli i nábytek vybírat tak, aby vývoj negativně neovlivnil. O důležitosti spánku se mluví velice často, je tedy samozřejmé, že si musíme dát záležet na výběru kvalitní matrace. O čem se ale tolik nemluví, je sezení. Přitom správně zvolená dětská židle může zachránit držení těla i pozdější problémy se zádovými svaly. Věnujme tedy jejímu nákupu dostatečnou pozornost. 

Ačkoliv se nám může zdát čas strávený zařizováním pokojíčku zbytečný, je dobré vědět, že pokud se nám povede tento výběr nyní, ušetříme spoustu energie v budoucnu.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N