Domácí pracovny trendem budoucnosti

Velkým trendem v oblasti bydlení je zřizování domácích pracoven, které se stávají nezbytnou součástí dnešních domácností. Práce z domova se v posledních letech stává běžnou realitou a má stále rostoucí tendenci. V zahraničí tento způsob zaměstnání funguje už delší dobu, ve skandinávských zemích, Velké Británii a USA částečnou práci z domova nabízí okolo 40% firem.

Práci z domova volí stále více lidí a firem i u nás. Nezáleží na tom, zda pracujete doma jen příležitostně nebo denně, zda podnikáte nebo jste zaměstnancem firmy, ale jaké si vytvoříte zázemí pro pohodlnou a ničím nerušenou pracovní aktivitu.

V ideálním případě máte pro vytvoření domácí pracovny volný pokoj a můžete tak snadno oddělit pracovní život od osobního. Nikoho nebude rušit a nikdo nebude rušit Vás. Pokud si na zařízení domácí kanceláře netroufáte sami, požádejte o pomoc bytového designera. 

 

Pracovna Vám zároveň může posloužit jako pokoj pro hosty. Stačí vybrat vhodný nábytek s dostatkem uzavíratelných skříněk a pořídit vyhovující rozkládací sedačku. Návštěva se bude cítit pohodlně a vy nemusíte mít obavu o svá pracovní data a dokumenty.

Pokud nemáte to štěstí umístit pracovnu do samostatného prostoru, lze ji velmi vkusně zakomponovat například i do ložnice. Odborníci na spánkovou hygienu sice před umístěním pracovního stolu do ložnice varují, ale pokud si stanovíte přesná pravidla, kdy pracovat a kdy spát, problém by měl být vyřešen.

Pracovní kouty bývají často součástí obývacích pokojů, v tomto případě je dobré, aby pracovní stůl ladil s ostatním zařízením pokoje. Často Vás při pobytu v takto vyladěném interiéru ani nenapadne, že součástí obytného prostoru je domácí pracovna.

 

V dnešní době pokročilých informačních technologií, kdy mnohým pro jejich práci postačí připojení k internetu a výkonný notebook, supluje domácí pracovnu šikovně umístěný psací stůl.

V každém případě nepodceňujte důležitost pracovního prostředí, podstatnou měrou totiž ovlivňuje váš výkon. Vybírejte věci funkční, ale zároveň se při zařizování dobře zamyslete nad volbou nábytku a doplňků. Sáhněte po designových kouscích, po originálních doplňcích, nebojte se experimentovat s barvami. Cokoli je Vám pohodlné a příjemné a zvýší Vaši pozornost a produktivitu, použijte ve své domácí pracovně.

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS