Co by měla mít správná šatní skříň

Mužům obvykle stačí pár polic, ženy v tomhle bývají náročnější. Na všechno své oblečení potřebují skříně nejen velké, ale také vhodně zařízené. Zároveň se musí hodit do místnosti, být z kvalitního materiálu a splňovat pár dalších požadavků. Jak tedy vybírat šatní skříně?

Dostatečnou velikost

Čím větší, tím lepší. Zejména ženská část populace nemusí mít starosti, že by skříň zůstala po dlouhá léta poloprázdná. Oblečení by se však nikdy nemělo v policích ani na ramínkách příliš těsnat. Škodí mu to a snižuje jeho životnost. Navíc byste pak běžně vytahovali ze skříně pomačkaná trička a košile a každé ráno by vás zbytečně čekalo žehlení toho, co si chcete vzít na sebe.

Vhodné vnitřní uspořádání

Nejlepší jsou kombinované šatní skříně s policemi a tyčí pro zavěšení ramínek. V pánském i dámském šatníku se totiž nachází kousky, které si zaslouží viset – šaty, kabáty, košile apod. Dokonce jsou lidé, kteří si věší i trička. Třeba se vám takový způsob skladování oblečení také zalíbí.

Zrcadlo

Nutnost to není, avšak zrcadlo na dveřích skříně je rozhodně praktické. Nemusíte chodit nikam daleko, abyste se podívali, jak vám vybraný outfit sluší, navíc ušetříte prostor, protože už nebudete muset dávat zrcadlo na zeď.

Posuvné dveře

Tohle je spíš současný trend a zároveň způsob, jak ušetřit významnou porci prostoru, nicméně skříň s posuvnými dveřmi si můžete pořídit rovněž do ložnice, kde máte spoustu místa. Posuvné dveře totiž nejen šetří prostor, ale také se snáze otevírají, a to třeba i lidem na vozíčku.

Správný dekor

Musí ladit do místnosti, v níž bude postavená. Ve velkých pokojích se nebojte tmavších dekorů, do malé ložnice bude lépe pasovat spíš bílá šatní skříň či třeba dub sonoma. Mimochodem nemusíte kupovat drahou skříň ze dřeva, moc hezky vypadají modely z dřevovláknitých desek, které mají strukturu přírodního dřeva.

Hrany proti poškrábání

Každý by chtěl, aby mu nově zakoupený nábytek dlouho vydržel. Proto volte nejen dobrý materiál, ale i další vychytávky. Poměrně běžné jsou dnes ABS hrany odolné proti poškrábání a ťuknutí, poptejte se po nich. Standardní výbavou jsou například u skříní v e-shopu Dona-shop.cz.

Přejeme šťastnou ruku při výběru!

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N