První věc do nového bytu? Postel! 

Nadešel ten čas, konečně bydlíte ve svém a po svém. Čím začít při vybavování nového bytu? Přeci postelí! Bez kvalitní postele to zkrátka nejde. Pakliže nebudete dobře vyspaní, nebudete mít potěšení ani z toho nejkrásnějšího bytu na světě. Jak postupovat a správnou postel vybrat? Prozradíme vám to!

Cena, o tu tady běží

Při kompletním zařizování svého nového bydlení asi neplánujete vložit veškeré své prostředky do postele, ale než se vrhnete do nákupu hezkého levného lůžka, zadržte. Mohli byste totiž řádně prohloupit. Nejlevněji vychází postele, jejichž součástí je i neodnímatelná matrace, čili celočalouněné nebo válendy. Takový kus nábytku však nemá dlouhou životnost a spát se na něm dá nanejvýš tři roky. Velmi rychle se totiž proleží a už po prvním roce užívání můžete pocítit účinky nedostatečné přizpůsobivosti matrace tělu. Zaděláte si tak na řadu nepříjemných bolestí, na probdělé noci a nekonečné dny plné vyčerpání. V neprospěch čalouněných postel hovoří i komplikovaná údržba, neadekvátní odvětrávání a hygiena. Proto na tuto nízkorozpočtovou variantu rovnou zapomeňte. Raději investujte a pořiďte si kvalitní postel sestávající z rámu, roštu a zvlášť matrace.

Vezměte to od rámu…

Základ postele tvoří rám. Ten se vyrábí z nejrůznějších materiálů – dřevo, lamina, dýha, ocel… Obecně vzato je nejrozumnější variantou kvalitní postel z masivu. Postele z masivního dřeva vydrží dlouhá léta, a to díky výborné stabilitě, pevnosti. Na tomto poli bodují především tvrdé dřeviny jako buk, dub, jasan nebo javor, které lépe odolávají také mechanickému poškození. Kovové postele mají tendence se rychle rozvrzat a rušit vás tak při spánku. Kromě toho jsou chladné, takže se vám může nejednou stát, že vás v noci stihne její ledový dotek.

Mezi důležité parametry postele řadíme rovněž rozměry. V případě výšky by se rozměr neměl dostat pod 45 cm (s matrací). Vhodnou délku si spočítáte tak, že ke své vlastní výšce připočítáte 25 cm. V prodejnách obvykle narazíte na postele o délce 200 cm, existují však prodloužené modely s délkou 210 nebo 220 cm. Šířka lůžka pro jednoho by měla začínat na 80 cm, ideální je ale šíře 90 či 100 cm, abyste měli dostatečný prostor.

…přes rošt…

Při výběru roštu se vedle vhodného rozměru soustřeďte na nosnost a prodyšnost. Ideální jsou tedy takové rošty na postele umožňující nastavit tuhost lamel v závislosti na váze jedince. Pro dosažení co největšího komfortu kupujte rošty odděleně bez ohledu na to, zda se jedná o jednolůžko či dvoulůžko.

…až k matraci!

Abyste dobře spali a hlavně se vyspali, musíte věnovat zvýšenou pozornost výběru matrace do postele. Správná matrace by měla být podpěrou pro tělo, prodyšná, přizpůsobivá, vracet se do své původní polohy a ideálně disponovat pratelným snímatelným potahem. 

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N