5 důležitých otázek při výběru infrasaun

Rádi byste do bytu nebo do domu infrasaunu a nevyznáte se v hromadě nabídek? Pak věnujte 5 minut tomuto článku a budete moudřejší.

Jak velkou saunu?

Je lepší vybrat saunu o 1-2 místa větší, než potřebujete, pro lepší komfort uvnitř. Pravdou je, že většina infrasaun se vyrábí v Číně a Číňani mají trochu jinou velikost než Evropané. Když je u sauny napsáno, že je pro dva lidi, tak spíše počítejte pro 2 hubené lidi, co se rádi tulí, anebo jednoho pořádného dospělého. Komu nevadí, že se saunuje sám a nemá z tísněného prostoru špatný pocit, může si určitě dopřát saunu pro jednu osobu.

Z jakého materiálu infra saunu zvolit?

Většina saun se vyrábí z kanadské jedle. Je to takový nejlepší poměr cena/výkon. Vliv dřeva pro saunování u infrasaun není až tak důležitý. Je to spíše trochu taková designová záležitost. Někomu se jedle nelíbí a raději volí červený a dražší cedr. Případně někdo dává přednost designovým kouskům s jinou povrchovou úpravou. V každém případě vnitřek infrasauny by měl být z přírodního materiálu. 

Keramická, nebo karbonová topidla?

Keramická topidla začínala u infrasaun před několika lety. Po nějaké době se přešlo na dražší karbonová topidla. Životnost obou topidel je v desítkách let. Nyní už se spíše používají karbonová topidla, ale stále se můžete u těch levnějších saun setkat s keramickými topidly, která bezpečně splňují svůj účel pro saunování.

Podlahové topení: ano, nebo ne?

Podlahové topení je výborná věc. Teplo stoupá odspodu a není tím pádem zima na chodidla. Podlahové topení zvyšuje saunový komfort. To samé platí i o prosklení. Čím větší prosklení, tím větší tepelná ztráta.  Takže infrasaunu s podlahovým topením ano a s menším prosklením.

Barevná terapie u infrasauny?

Je to spíše marketingový tah. Saunování by mělo spíše probíhat v pološeru a v tichu, nebo při nějaké meditační hudbě.  Výhodou pak je třeba USB připojení na telefon nebo přehrávač, kde máte svoji oblíbenou muziku. Poslouchat rádio a komerční stanice není moc vhodné pro relax a uvolnění.

Pokud budete vybírat infrasaunu na internetu, vybírejte u dobrého prodejce infrasaun, který vám zajistí i odpovídající servis. Sauna se může rozbít po cestě nebo nepůjde sestavit. V takovém případě by měl prodejce neprodleně jednat a dodat saunu v bezvadném stavu, a to vše na své náklady.  Nekoukejte proto jenom na cenu, ale i na přidanou hodnotu služeb u prodávajícího. V tomto období můžete narazit i na nabídky infrasaun v akci, tak proč toho nevyužít.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N