Jak na domácí osvětlení?

Člověk si v dnešní době ani neuvědomuje, jaký luxus představuje možnost pouze zmáčknout vypínač a okamžitě si tak rozsvítit. Vynález Thomase Alvy Edisona byl skutečně převratný a do dnešní doby vlastně jen těžko překonatelný. Úpravy ale přece jen nastaly.

Led žárovky

Klasické žárovky postupně nahrazuje novější a lepší led technologie. Led žárovky v současné době představují budoucnost svícení, jsou totiž mnohem odolnější. Neublíží jim tedy ani hrubší zacházení. Zatímco klasické žárovky se během svícení také zahřívaly, led žárovky skutečně pouze svítí, a díky tomu jsou mnohem úspornější i přesto, že mají větší výkon. I přes tyto kladné vlastnosti některým lidem vadí, že je led světlo příliš ostré. To se hodí například pro osvětlení v kuchyni, ale v obývacím pokoji či ložnici chcete spíše tlumené světlo. Výrobci však myslí i na toto, a tak můžete zakoupit led žárovky, které produkují i měkké světlo, jež se hodí například do stojací lampy v obývacím pokoji.

Nebojte se barev

Vždy, když vybíráte osvětlení, řídíte se většinou velikostí a tvarem stínidla, neměli byste ale zapomínat také na barvy. Nemusí však jít jen o klasickou studenou, nebo teplou bílou. V současné době jsou na trhu žárovky v celé barevné škále a právě ty dokážou dodat místnosti potřebnou atmosféru.

Nová generace osvětlení

Zcela revoluční novinku v domácím osvětlení představuje systém svícení Philips Hue. Jeho největší výhodou je, že jej můžete ovládat pomocí jednoduché aplikace ve vašem chytrém telefonu nebo tabletu. Řídící jednotka systému dokáže obsluhovat až padesát světel po celé vaší domácnosti. Na vás už je jen výběr barev a intenzity osvětlení. Díky nastavení časovače můžete přesně určit, kdy se mají světla rozsvítit a kdy mají naopak zhasnout. To se hodí především u malých dětí, které chtějí usínat za světla.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS