Jak vybrat nejlepší komodu?

Komoda hraje důležitou roli v každém bytě. Často se neomezujeme ani na jeden kousek a pořizujeme si jich rovnou několik. Důležitý je výběr správného kusu, který vám zaručí, že dostanete přesně takový kus nábytku, jaký potřebujete. Pokud jste právě teď v momentě, kdy vybíráte nejlepší komodu, nechte se provést základními kroky s tímto jednoduchým návodem.

K čemu komody slouží? 

Komody obecně slouží k ukládání věcí. A může to být skutečně cokoliv. Od ponožek, oblečení až po dokumenty a knihy. Dá se říci, že komody slouží k tomu, k čemu je zrovna potřebujete. Univerzální návod pro jejich správný výběr tedy začíná ujasněním si, co do komody budete dávat. Od tohoto faktu se následně odvíjí požadovaná velikost, počet a uspořádání šuplíků a poliček. Hlavní funkcí komody je tedy vytvoření úložného prostoru pro uskladnění potřebných i méně důležitých věcí. 

KARE: Komoda Capri s 5 zásuvkamiLife Nábytek.cz: LIFE nábytek Komoda NERIDA N-15Butlers.cz: CABOTT COVE Komoda se 4-mi zásuvkami

Výběr umístění

Účel komody se určuje nejen podle toho, co do ní dáte, ale i na základě faktu, v jaké místnosti bude umístěna. Můžete ji dát do obývacího pokoje, ložnice, kuchyně, chodby, dětského pokoje a všude tam, kde pro ni najdete využití. Určete si místo, kam si chcete pořídit komodu, a na základě rozměrů si vyberte nejvhodnější kousek. Vhodné umístění je například do rohu, kde nebude zabírat tolik prostoru. Často se velké komody kombinují s menšími, případně s jinými kusy nábytku, jako jsou skříně či poličky. 

KARE: Komoda Puro ButterflyDesign4life: Komoda Malvil 155cm pinieLife Nábytek.cz: LIFE nábytek Komoda RETRO R1 bílá/dub

Sladění s interiérem

Víte, co do komody uložíte, a už víte, kde bude. Teď přichází na řadu volba konkrétního modelu, který do místnosti zapadne nejen svými odpovídajícími rozměry, ale i designovým provedením. Snažte se vybírat mezi komodami v podobném stylu, jako je vaše další vybavení v místnosti. Pro odvážlivce a všechny, kteří se nebojí netradičního bytového designu, existuje i cesta kontrastů a zdánlivě nesourodých kombinací. 

Klasikou jsou běžné komody v dřevěném dekoru. Moderní jsou čisté a jednoduché linie v jasných barvách. Každý kus nábytku navíc získá lehce jiný nádech v kontextu s ostatním vybavením a nezapomeňte na možnost umístění dekorací podle vašich představ. 

Designovynabytek.cz: Designová komoda Lagarde MB00001 Marco BarottiDesign4life: INV Komoda CATARINA 150cm antracitDesign4life: INV Komoda masív SLADE 180cm

Efektivní využití

Máte vybranou komodu, která do vašeho interiéru zapadne, jako kdyby zde byla odjakživa. Zbývá ji pouze efektivně využít. Věci můžete uložit nejen do vnitřních prostor, ale využít můžete i vrchní poličku. Tam můžete dát obrázky či jiné dekorace. Promyslete si, jestli vám bude vyhovovat uspořádání šuplíků a všech úložných prostor, které komoda nabízí, protože se často jedná o důležité prostory pro ukládání věcí a jejich špatná volba vám může v budoucnu přinést další starosti s nákupem jiného kusu nábytku.

Před nákupem vybraného kusu nábytku pečlivě zvažte jeho vhodnost do vašeho interiéru. Uvidíte, že pečlivý výběr se vám vyplatí a získáte vybavený interiér s funkčním i estetickým efektem.

Kam dál:

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N