Karambit: Praktická pomůcka do domácnosti i prostředek k sebeobraně

K nezbytnému vybavení každé domácnosti patří nože. Ať už se jedná o klasické kuchyňské nože, varianty na zahradu či do dílny. Praktickou pomůckou, kterou oceníte v mnoha situacích, jsou pak takzvané karambity.

Využití karambitu v domácnosti

Karambit je variantou nože, která najde skutečně široké uplatnění. Dají se s ním připravovat pokrmy v kuchyni, přestože pro tyto účely není příliš vhodný, jde spíše jen o provizorní řešení. 

Lépe se hodí pro jiné domácí práce. Dají se s ním například seřezávat keře a menší stromky na zahradě. V domácí dílně s ním pak můžete opracovávat dřevěné či plastové materiály. 

V neposlední řadě karambit hojně používají třeba rybáři, kteří s jeho pomocí upravují návnady i nalovené ryby. Hodí se i jako praktický doplněk pro trampy a lovce, ti s nimi mohou jednoduše zpracovávat nalovenou zvěř. Dobře funguje jako klasický kapesní nůž, může nahradit běžně oblíbený švýcarský nožík.

Historie a vzhled nože

Historie karambitu sahá až někam k 11. století, kdy jej používali domorodí obyvatelé Indonésie, Malajsie a Filipín. Do západního světa se rozšířil až v polovině minulého století. Dnes ho mají v oblibě i vyznavači bojových sportů. Slouží jako velmi efektivní prostředek k sebeobraně.

Důvodem, proč má tak široké možnosti využití, od kuchyně až po sebeobranu, jsou jeho zcela výjimečné tvary. Na své rukojeti má karambit kroužky, do nichž při sevření vkládáte prsty. Díky tomu ani během intenzivního používání nevypadává z ruky. Čepel nože je pak rázně zahnutá, což usnadňuje manipulaci.

Karambity dnes bez problémů pořídíte i u nás. Bohatou nabídku těchto nožů najdete třeba na internetových stránkách karambitshop.cz, kde zároveň nechybí ani detailnější informace o původu a možnostech využití v praxi.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS