Kvalitu bydlení významně ovlivňuje stav střechy domu. Kdy je vhodné ji opravit?

Střecha domu hraje zásadní roli z hlediska kvality bydlení. Pokud je ve špatném stavu, snadno se může stát, že vám do místností bude zatékat voda vždy, když trochu více zaprší. Stávají se ale i mnohem horší věci, mnohdy se střecha v důsledku nevyhovujícího stavu zhroutí a dojde pak k poškození celé konstrukce nemovitosti. Kdy je tedy nutné si na pomoc pozvat odborníky na opravy střech?

Rozbité střešní tašky

V první řadě je nutné pravidelně kontrolovat stav střešní krytiny. Pokud se v důsledku větru či jiných nepříznivých klimatických podmínek stane, že je výrazněji poškozena, bude nezbytné přistoupit k její kompletní výměně, případně alespoň nahrazení poškozených a chybějících střešních tašek.

Nevyhovující krovy

Poznat špatný stav střešní krytiny ještě není tak náročné. Daleko obtížnější je to s konstrukcí střechy. Krov totiž v případě, že je poškozený, může spadnout a dojde ke zhroucení celé konstrukce. Na tuto práci je vždy vhodné si pozvat odborníky, protože se jedná o zásadní opravu, u níž je už nutné mít potřebné profesionální zkušenosti. Při nesprávném provedení krovů a jejich zasazení se výrazně zvyšuje riziko nehody, stejně tak se snižuje životnost celé střechy.

Unikání tepla z domu

Oprava střechy je také vhodná v okamžiku, kdy vám z domu uniká příliš velké množství tepla. V tom případě bude nejspíše nutná izolace střechy. Právě skrz střechu totiž často odchází největší množství tepla, protože logicky stoupá vzhůru. Také k izolaci je vhodné si pozvat odborníky.

Komplexní služby v oblasti oprav střech, ale také třeba klempířské práce a další přidružené obory poskytuje společnost Techbuild Company, jež sídlí v Kadani. Jedná se o zkušenou firmu, která působí v rámci České republiky. Více informací najdete na www.strechysegment.cz.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N