Jaké máte možnosti zabezpečení svého domu?

Krádeže a vniknutí cizích osob do rodinných domů a bytů jsou problémem, s nímž setkávají mnozí z nás. Abyste zlodějům co nejvíce znesnadnili život a ochránili před nimi svoji domácnost, je dobré si domů pořídit zabezpečovací systémy a ochranné prvky. Na trhu se dnes dá pořídit mnoho produktů.

Kamerové systémy

Účinným řešením je instalace kamer vně i uvnitř domu. Pokud jsou napojené na nahrávací zařízení či rovnou na bezpečnostní službu, dokážou zloděje do značné míry odradit od toho, aby do objektu vnikli. Raději si pak vyhlédnou jinou domácnost, která je tímto způsobem nechráněná.

Základem je klasický analogový kamerový systém. Jde o poměrně levné řešení, které je zároveň spolehlivé. Pokud chcete využít modernější řešení, nabízí se možnost instalace IP kamerových systémů. Díky nim máte možnost přes počítač, tablet či třeba mobilní telefon neustále sledovat dění ve vaší domácnosti. A to i v okamžiku, kdy jste mimo domov. Pro komerční objekty se pak hodí HD SDI systémy. Kombinují vlastnosti obou předchozích variant za použití kamer s vysokým rozlišením.

Elektronické zabezpečení

Ochrana bytu se dá vyřešit i pomocí dalších prvků. Typickým příkladem jsou třeba detektory pohybu, které dokážou zalarmovat bezpečnostní službu v okamžiku, kdy se uvnitř objektu někdo pohybuje, přestože má být dům v té době opuštěný. Vhodným doplňkem jsou i alarmy. Ty rovněž upozorňují na výskyt cizích osob, navíc po spuštění mají odrazující účinek, kdy zloději s největší pravděpodobností po jejich zapnutí utečou.

Samozřejmostí jsou pak třeba zvonky s domácí kamerou, díky nimž se dá snadno určit, kdo vám stojí před domem. Je to ideální varianta zejména pro seniory, kteří jsou často napadáni zloději i ve chvíli, kdy jsou doma. Vidíte-li, že je u dveří cizí člověk a zdá se vám podezřelý, díky kameře u zvonku jej jednoduše nepustíte dovnitř.

Praktické bezpečnostní prvky pro domácí využití nabízí společnost Elkov. Prodává a instaluje kamerové systémy i další elektronická zařízení, pomocí nichž se minimalizuje riziko krádeží v rodinných domech a bytech.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS