Jaký nábytek zvolit pro moderní a klasickou zahradu

Radíme s výběrem zahradního nábytku

Máte zařízené bydlení a na zahradě zasetou trávu, případně zasazenou zeleninu, stromy apod? Pak přichází čas na trochu relaxace, která se neobejde bez vhodné terasy a zahradního nábytku na ní umístěného. Ale jaký venkovní nábytek zvolit tak, aby vyhovoval Vašim potřebám, jeho údržba Vám nezabírala zbytečně mnoho času a také se designově hodil do Vaší zahrady?

Pokud chcete přírodní materiály, pak je dřevěný nábytek jasnou volbou

V případě klasicky pojatých zahrad, nebo když odmítáte nejrůznější umělé materiály na Vaší zahradě je jasnou volbou dřevěný zahradní nábytek. Dřevo do zahrady přirozeně zapadá a díky jeho struktuře působí opravdu kouzelným dojmem. Navíc je jej možno přetřít lazurou, či lakem a dát mu tak světlejší, nebo tmavší odstín. V případě dřevěného nábytku je ale nutno počítat s častější údržbou, protože dřevo jako přírodní materiál je dosti nasákavé a působením povětrnostních vlivů poměrně rychle chřadne. Je tedy nutné mu dodat nátěr, který jej ochrání před vnikáním vlhkosti a ideálně i UV záření. Takový nátěr je pak nutno jednou za rok, až za 2 roky obnovovat. Praktičtější možností je nákup zahradního nábytku z teaku, eukalyptu, neb jiného tropického dřeva, která jsou velmi tvrdá a obsahují přirozené oleje, které jej chrání před vnějšími vlivy.

Plastový nábytek, nebo umělý ratan nemusí být nevzhlednou náhražkou dřeva

Pokud chcete ušetřit, nebo se o nábytek nemáte čas pravidelně starat, je klasickou možností nákup plastového zahradního nábytku, který může být řešený i v designu ratanu. Podobnou možností je ratanový zahradní nábytek s kovovou kostrou a vyplétaným vzorem tvořeným jednotlivými vlákny ze speciálního plastu. Takový vyplétaný ratanový nábytek se pak vzhledově velmi přibližuje pravému přírodnímu nábytku z proutí (z přírodního ratanu), hodí se především na moderní terasy a působí velmi reprezentativně. Výhodou plastového i ratanového nábytku je především jeho téměř nulová nutná údržba (stačí jednou za čas omýt vodou, případně běžně dostupným saponátem).

Přejít na nabídku zahradního nábytku na i-market.cz

Autor: Zahradní nábytek a vybavení | i-market.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS