Obyčejné krabice jako designový doplněk? Je to možné!

Jistě jste si všimli, že mnohé obchodní domy s nábytkem a doplňky do interiéru mají ve svém sortimentu klasické kartonové krabice. Většinou nebývají z bezbarvého kartonu, nýbrž potištěné různými zajímavými vzory. Jejich cena se přitom kvůli tomuto potisku několikanásobně zvedne. Takové boxy si ale velmi snadno vyrobíte doma, a to mnohem levněji.

 

Úložné krabice mohou v interiéru bohatě nahradit šuplíky i poličky ve skříni. Lze je skládat pod postel, na komodu, do sklepa nebo do garáže. Vytvoří vám prostor k uskladnění prakticky kdekoliv, kde si vymyslíte. A pokud si je vyzdobíte, je více než vhodné je umístit někam, kde budou dobře vidět.

 

Jak si krabice vyzdobit?

Máte-li trochu kreativního ducha, ušetříte peníze tím, že si pořídíte obyčejné krabice a sami si je vylepšíte. Koneckonců lze použít i takové, v nichž vám přišla zásilka z e-shopu, ty, jež jste si vzali z obchodu, nebo vám zbyly doma po stěhování. Když je pomalujete či polepíte hezkým balicím papírem, nebudou žádné nápisy vidět. Nejsnadnější je skutečně obalit celou krabici papírem, ještě o něco lépe vypadá látka. Jednoduché je rovněž pořídit si samolepky či tolik populární dekorační washi pásky. A máte-li děti, nezapomeňte je do procesu výzdoby zapojit. Samy si mohou vytvořit úložné krabice do svého pokojíčku.

Co v nich skladovat?

Děti do nich mohou dávat své hračky, maminka své potřeby na šití, tatínek třeba nářadí. Školáci do krabice schovají sešity z předchozích let, které by ještě mohly někdy být k užitku, či výtvarné potřeby. Vhodné jsou také jako domácí archiv – vezměte si krabici a dávejte do ní veškeré smlouvy a dokumenty, jež je potřeba dlouhodobě uchovávat. Pro tyhle účely jsou každopádně lepší krabice s víkem, do nichž se nepráší. Plánujete-li do krabic dát třeba staré hračky a schovat je na několik let do sklepa, víko je nutností. Pamatujte také, že pokud si koupíte nové krabice, budete mít jistotu čistoty a dlouhé životnosti. Jen tak se neprotrhnou a neušpiní vám věci uvnitř. Tak zvažte, zda bude lepší vzít si krabice od banánů z obchodu, nebo investovat pár desetikorun do nových.

foto: goodshomedesign.com, apieceofrainbow.com, muyingenioso.com, makinghomebase.com

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N