Co hledat u dobré šatní skříně

Všichni si dávají záležet na výběru dobré postele a matrace, avšak důležitou součástí ložnice zpravidla bývají i šatní skříně. Tedy alespoň v případě, pokud nemáte zvlášť šatní místnost. I tam je ale potřeba vybírat s ohledem na design, velikost a další parametry.

Než se vydáte do obchodu s nábytkem nebo začnete pátrat v e-shopech, možná by bylo fajn zamyslet se nad tím, jaké máte vlastně požadavky. Kolik lidí si bude do skříně ukládat oblečení? Budete jej spíš skládat, nebo věšet? A potřebujete i regály na boty?

Jakou velikost?

Změřte prostor. Oblečení ubývat nebude, s velkou pravděpodobností ho bude postupem času spíš přibývat. Nezapomeňte však na to, že v místnosti by měl zůstat prostor na procházení, a proto není vždy vhodné kupovat tak velké šatní skříně, jaké se jen do místnosti vejdou. Máte-li malý pokoj, ušetřete místo rohovou skříní, dobrou volbou jsou i skříně s posuvnými dveřmi. Můžete-li si to dovolit, nechte si udělat vestavěnou skříň podél celé zdi.

A co typ?

Rozmyslete si, zda oblečení raději skládáte, či věšíte. Ideální je kombinace poliček i dlouhé tyče, na niž si budete věšet kabáty, šaty a jiné oblečení, co by se poskládané zmačkalo. Přestože většina lidí svou šatní skříň raději zavře, aby nebyl vidět nepořádek, moc hezky vypadají i dveře skříně z matného skla. Počítejte však s tím, že v tom případě budete muset mít obsah skříně pečlivě srovnaný, aby to hezky vypadalo. Velmi oblíbené jsou i skříně do šatny, které mají na dveřích velká zrcadla.

Jaký styl?

Velmi oblíbené jsou bílé a černé skříně, konkurují jim struktury přírodního dřeva. Masivní skříně mají své výhody, jimž odpovídá také cena, vzhled dřeva lze ale vyřešit i jinak. Dřevovláknité desky bohatě postačí, dobré je hledat hrany s ochranou proti poškrábání a ťuknutí. Styl samozřejmě přizpůsobte zbytku vybavení místnosti, do větších pokojů si můžete dovolit i výraznější barvy a vzory.

Šatní skříně jsou dlouhodobou investicí, tak nedělejte ukvapené závěry. V klidu si prohlédněte, co všechno se vůbec vyrábí. Dobrým místem, kde začít pátrání, může být e-shop Dona-shop.cz. Tam je výběr moderních skříní nemalý.

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS