Jaké obalové materiály lze využít při stěhování?

Stěhování je asi nejčastější příležitostí, kdy v domácnosti využijete veškeré obalové materiály, s nimiž přijdete do styku třeba v situaci, kdy si objednáváte zboží z e-shopu. Každému je asi jasné, že své věci budete potřebovat naskládat do krabic, ale jaké další obaly a doplňky se hodí, aby stěhování proběhlo bez komplikací?

Mezi obalové materiály použitelné při stěhování patří daleko více prvků než jen krabice, i když těmi se rozhodně hodí začít.

Krabice musí být pevné a raději nové

Spousta lidí si na stěhování vezme krabice od banánů ze supermarketu, aby co nejvíc ušetřili. Někdy si tím ale ve finále spíš uškodí, protože u použitých boxů vždy riskujete, že budou špinavé a protrhnou se. Neváhejte tedy investovat do nových. Vhodné kartonové krabice na stěhování jsou pětivrstvé, díky čemuž disponují vysokou nosností (až desítky kilogramů). Dobré je pořídit si také varianty s dírami sloužícími jako ucha. 

Dražší alternativou ke krabicím jsou plastové přepravky. Ty je ovšem zbytečné kupovat, pokud s nimi nemáte i další plány. Na jedno přestěhování se moc nevyplatí.

Neriskujte bez výplňového materiálu

Knížky nebo oblečení lze do čisté nové krabice narovnat jen tak. U nádobí, lahviček s parfémy a dalšího vybavení to ale nezkoušejte. Pořiďte si bublinkovou fólii, do níž křehké věci zabalíte, a balicí papír, jímž vycpete mezery. Místo balicího papíru lze použít i staré noviny.

Vše pečlivě utěsněte

Během stěhování se budou krabice rovnat na sebe, možná budou chvíli stát položené někde venku na chodníku. Proto je lepší je pořádně utěsnit, zavřít a přelepit lepicí páskou. Kromě těch klasických průhledných si určitě pořiďte aspoň jednu červenou (může být s nápisem „fragile“), pomocí níž jednoznačně označíte krabice s křehkým obsahem. Barevnými páskami lze rovněž odlišit, do jaké místnosti obsah krabice patří. To ale hravě zvládnete i fixou, buď boxy popište, nebo nakreslete nějaké značky.

Hodit by se mohly také pytle nebo sáčky. Čím lépe se na stěhování vybavíte, tím snadnější bude.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS