Jak si pořídit perfektní křeslo? Neměl by vás zajímat pouze design

Už jste si pořídili krásnou, prostornou a pohodlnou sedačku, ale ještě pořád vám něco chybí? V útulném obývacím pokoji by mělo stát také křeslo, do nějž se usadíte s čajem a knížkou a v němž budete podřimovat u televize.

Křeslo sice není až tak vysokou investicí jako sedací souprava, ale přece jenom jej nepořizujete na pár let. Proto byste měli dbát na vzhled, materiál a další aspekty. Podle čeho tedy vybírat?

Styl by měl být nadčasový

Křeslo by mělo odrážet váš styl a osobnost, musí zapadnout mezi ostatní vybavení pokoje a zároveň být nadčasové. Nutno podotknout, že zatímco u sedací soupravy a obývací stěny je zpravidla doporučováno držet se při zemi, křesla mohou být klidně trochu extravagantní. Výrazná barva pokoj omladí a rozveselí, nebojte se ani různých vzorů. Podívejte se na křesla ATAN, konkrétně třeba modely MELA a Charlot jsou k dispozici v několika vzorech. Zajímavě vypadají motýlci či patchwork.

Pořizujete-li křeslo do obývacího pokoje, určitě volte vysoké varianty s opěrkami pro ruce i hlavu. Někdy je v ceně i polštářek stejného vzoru či taburet na podložení nohou. Neváhejte si připlatit za kvalitu, ceny se běžně pohybují i kolem pěti až šesti tisíc.

Ani v materiálu nepodléhejte současným trendům

Co se týče materiálů, platí tady podobná doporučení jako při koupi sedacích souprav. Kůže sice vypadá hezky, ale měli byste se o ni starat, navíc je příliš drahá na to, abyste po ní nechali šplhat děti či domácí mazlíčky. Pro většinu domácností jsou vhodné odolné textilní potahy, ovšem třeba houpací křesla na terase jsou hezčí z ratanu. Je to skutečně individuální a hodně záleží také na tom, co se hodí k vám domů.

Všechny rady by se v podstatě daly shrnout do jediné: Nepodléhejte trendům a vyberte si to, co vám vyhovuje a v čem se cítíte příjemně.

A na závěr pro vás máme ještě jeden tip. Toužíte-li po něčem originálním, podívejte se na nábytek ATAN.cz do kategorie závěsných křesel.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N