4 zásady pro vybavení obývacího pokoje

Obývací pokoj je klíčovou místností v každém bytě. Jak ho zařídit, aby vypadal stylově a zároveň plnil všechny své funkce? Podívejte se na pár jednoduchých zásad a vytvořte si bydlení svých snů. 

Přemýšlejte o prostoru

V první řadě si rozmyslete, jak co nejlépe využít prostor v místnosti. V případě malých pokojů volte rohová řešení, která pomohou ušetřit cenné místo uprostřed pro chození a pohyb. Snažte se využít dispozic pokoje, jako je umístění oken a podobně. Vytvořte si plánek a vymyslete místo pro každý kousek nábytku. 

Obývací stěna jako dominanta pokoje

Nesmírně důležitým prvkem je obývací stěna. Různé velikosti, tvary a styly vám dávají nespočet možností, jak může vypadat celkový vzhled pokoje. Obývací stěny jsou často kombinovány s poličkami či skříňkami, a poskytují tak další úložný prostor pro snadnější udržování pořádku. Styl a barvu volte podle dalšího vybavení pokoje. Postupovat můžete i naopak, že ke stěně vyberete další nábytek. Výsledkem by měl být funkční a ladící celek.

Sedací souprava vytvoří srdce místnosti

Výběr sedací soupravy je důležitý nejen kvůli tomu, že bude tvořit podstatnou část místnosti, ale zároveň se bude jednat o místo pro setkávání s přáteli a klidného posezení při odpočinku po náročném dni. Sedací souprava by vám měla vyhovovat, co se týká množství místa na sezení, ale i svou pohodlností. Design vybírejte podle dalšího zařízení, ale nebojte se volit i lehce kontrastní model pro vytvoření větší dynamiky místnosti. 

Vyzrajte na nedostatek úložného prostoru

Častým problémem hlavně menších bytů bývá nedostatek úložného prostoru. Aby mohly mít všechny věci své místo a snadno se udržoval pořádek, je zapotřebí vytvořit dostatečné podmínky pro ukládání jednotlivých předmětů. Do ložnice a do předsíně umístěte šatní skříně v různých rozměrech. V obývacím pokoji můžete využít rozkládací sedací soupravy s úložným prostorem. A do dalších místnosti je možné podle potřeby dát komody či jiné skříňky.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS