Jak si zpříjemnit parné letní dny a udělat radost dětem? Pořiďte si nadzemní bazén

Všichni ten pocit známe. Je vedro k padnutí a jediné myšlenky směřují k vodě. Než ale sbalíte vše potřebné a vyjedete k rybníku nebo na přeplněné koupaliště, jste tak unavení, že se vám přestane chtít. Dopřejte si možnost každodenního soukromého osvěžení díky nadzemnímu bazénu

Vyberte si ten správný

Nabídka bazénů je každým rokem pestřejší. Hlavním kritériem při jeho výběru je způsob využívání a vaše dispoziční možnosti. Pokud chcete, aby bazén sloužil jen přes léto, postačí vám samonosný nadzemní. Ten jednoduše nafouknete, na konci sezóny sbalíte a uložíte na libovolné suché místo. Chcete-li ho využívat celoročně, vybírejte z nabídky nadzemních bazénů s konstrukcí. Bývají vyrobeny z pevnějšího materiálu a na zimu je nemusíte schovávat. Stačí je pouze správně zazimovat. 

Připravte vhodné místo

Nepodceňujte správný výběr umístění nadzemního bazénu a vezměte v potaz následující:

  • Zamyslete se nad pohybem slunce a dejte si pozor, aby bazén nebyl v odpoledních hodinách ve stínu.
  • Umístěte bazén dál od stromů, napadané listy by vám později výrazně zkomplikovaly údržbu. 
  • Zvolte takové místo, které bude blízko u domu, ale zároveň nenaruší výhled z oken.

Nezapomeňte na filtraci

Stejně jako ve veřejných bazénech, musíte i doma dbát na správné čistění vody. K tomu vám poslouží bazénová filtrace. Při jejím výběru můžete volit mezi kartušovou a pískovou. Kartušová je cenově dostupnější, nevýhodou je její slabší výkon a omezené množství připojení dalších zařízení například pro ohřev. Daleko účinnějším řešením je písková filtrace, která se hodí pro větší bazény. Využívá křemičitého písku, pomocí kterého čistí vodu od větších nečistot. 

Bez chemie to zkrátka nejde

Posledním pomocníkem, bez kterého se rozhodně neobejdete, je bazénová chemie. Tu je nutné využívat pro udržení čisté a nezávadné vody, hubí totiž bakterie a řasy. Bazénová chemie se vyrábí jako roztok nebo tablety v chlorové i bezchlorové variantě:

  • Chlorová chemie – využívá k dezinfekci chlor, je levnější a účinnější.
  • Bezchlorová chemie – využívá k dezinfekci aktivní kyslík, je dražší a potřebuje častější dávkování. Vyplatí se využívat, pokud máte doma alergiky a malé děti, je totiž daleko šetrnější k pokožce. 

Pokud potřebujete poradit s výběrem nadzemních bazénů či bazénové techniky, obratte se na odborníky v UNIHOBBY. Naši školení zaměstnanci vám rádi poradí.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS